Автор Невідомий — Як Робін Гуд став розбійником (характеристика героїв)

Аналіз твору

Робін Гуд. Досі не відомо, чи він був реальною історичною особою. За однією з версій Робін був вільним ремісником чи селянином, на ім'я Локслі, за іншими версіями він — несправедливо знедолений дворянин. Лісовий розбійник знайшов притулок у Шервудському лісі, через який проходила Північна дорога, якою їздили багаті люди. Діючи зі своєю ватагою поблизу Ноттінгема, Робін Гуд грабував багатіїв та церковників і роздавав награбоване бідним. За версією англійського письменника Вальтера Скотта, Робін Гуд — сучасник Річарда Левове Серце (правив в Англії протягом 1189-1199 рр.). У своєму романі "Айвенго" В. Скотт називає цього героя ім'ям Локслей, за назвою селища, звідки походив герой.

Hood з англійської означає "капюшон" і вказує на елемент одягу героя. Rob in hood — так назвала Робіна його кохана Маріан, коли він виграв турнір лучників і проголосив її королевою турніру.

З балади ми дізнаємося, що Робін з дитинства був "миловидий, з пружним і дебелим тільцем". Коли він подорослішав, був "ставний і рослий, одягнений від голови до п'ят у все зелене і йшов швидким, бадьорим кроком". На змаганнях він прибрав вигляду жебрака, жалюгідного, одягнутого в строкате лахміття, із засмаглими до чорного й подряпаними обличчям та руками, копицю рудуватого волосся прикривав каптур, дуже схожий на ті, які носять монахи. Хлопець був вправним стрільцем з лука і виграв змагання, отримавши золоту стрілу. Він був юним, але завжди тримався сміливо і не терпів образ.

Дивіться також

Робін Гуд обстоює ідеали моралі, честі й справедливості. В його образі англійський народ втілив свою мрію про захисника від несправедливості. В образі Робіна Гуда англійці втілили найкращі риси національного характеру. У ньому відобразилися сила і нездоланність народу, його волелюбність і рішучість, уміння співчувати чужому горю та життєвий оптимізм. Чесноти Робіна Гуда: відвага, винахідливість, вірність у коханні, умінна розбиратися в людях, бажання захищати знедолених, скромність, шанобливість до простих людей, гідність.

Інші герої балади

Х'ю Фітзу — батько Робін Гуда.

Біллі Геймвелл і Маріан Фітцволтер — друзі з дитинства Робіна. Маріан — кохана Робіна, саме їй герой вручив золоту стрілу, яку виграв на змаганнях. Дівчина мала темне волосся, карі очі й витончені риси обличчя.

Фітцволтер (батько Маріан), сухоребрий, бундючний шериф Ноттінгема і товстопузий єпископ Герфордатри найбільших вороги Робового батька.

Сквайр Джордж Геймвелл — єдиний родич Робіна після смерті батьків, у якого жив хлопець. Саме сквайр запропонував Робові взяти участь у змаганнях лучників.

Вілл Стютлі — один з розбійників, який брав участь у змаганнях зі стільби, "мускулястий смагляволиций парубійко із зеленою пов'язкою на лівому оці". Народ на змаганнях називав його Однооким. Вілл розповів усім розбійникам, що Робін виграв змагання. тож хлопця вибрали ватажком, бо така була умова. Вілл теж був гарним стрільцем, а пов'язку на оці носив заради маскування.

Дебелий Вілл — один з трьох синів вдови, від якої Роб дізнався про ватагу. Саме Дебелий Вілл запропонував розбійникам обрати Роба ватажком.