Ульф Старк — Тоді я був просто Ульф (характеристика та аналіз героїв твору)

Аналіз твору

Ульф. Головний герой твору живе у звичайній шведській сім'ї. Ульф часто потрапляє в різноманітні пригоди і халепи, та зазвичай вони закінчуються добре. Наприклад, Ульф отримав битою по голові від дівчини, яка йому подобалася, але як нагороду отримав від неї поцілунки. Або вночі шукав інопланетян, заснув під магазином, але якийсь чоловік врятував його і відвіз додому. Уява не раз відводила його далеко від реальності, і батьки переживали, чи все з ним гаразд. Ульф вмів вигадувати так, ніби це все відбувалося по-справжньому. Можливо, саме тому він став письменником. Крім того, ще змалечку Ульф добре малював, а як відомо, згодом він сам ілюстрував деякі свої тексти.

На початку твору ми знайомимося з восьмирічним Ульфом, який весь час плутається під ногами старшого брата і вимагає уваги. Коли брат відштовхує його, Ульф знаходить розраду у своїй фантазії. У школі хлопця інколи сприймали як дивака, адже він намалював блакитну корову, за яку (на здивування однокласників) вчителька похвалила його і заохочувала малювати "модерні" малюнки. Хлопець завжди був наполегливим. Заради дівчини, яка йому подобалася, навчився танцювати фокстрот. Щоб виграти змагання є Єраном, почав багато читати і відвідувати бібліотеку. Інколи Ульф робив необдумані вчинки. Наприклад, щоб не засмучувати батьків поганими оцінками, підробляв їхні підписи, а коли про це дізнався класний керівник – хлопець втік з дому. Під час мандрівки невідомим містом Ульф навіть хотів втопитися, але поплакавши, відчув полегшення і йому перехотілося робити це.

Герою притаманні такі риси характеру, як: винахідливість, вміння фантазувати, здатність мріяти, завзятість, цілеспрямованість, дотепність, відважність.

Ян. Старший брат Ульфа, який спершу грався з братом, а потім надав перевагу своїм приятелям, тож малий Ульф мусив розважатися і гратися сам.

Батьки Ульфа. Тато працював зубним лікарем, мама займалася господарством. Обох хвилювало те, що Ульф часто щось вигадував. Тож коли Ульф розповів, що бачив золото і різні скарби у печері, мама переконувала сина, що це був сон, а тато хотів завести до лікаря Блумберґа.

Беріт. Нова вчителька, яка заохочувала Ульфа малювати незвичайні малюнки.

Бірґітта. Дівчина, з якою Ульф цілувався після того, як вона вдарила його битою.

Геннінґ. Приятель і однокласник Ульфа, з яким вони шукали інопланетян.

Б'єрне. Приятель Ульфа, який вчив його танцювати фокстрот. Б'єрне ходив на уроки танців до спортивної зали в Стуреб'ю і якось запросив Ульфа на свій день народження.

Аґнета. Дівчина, яка подобалася Ульфу. Заради неї він навчився танцювати фокстрот.

Єран. Однокласник Ульфа, з яким вони змагалися з написання найкращих творів. Єран найкраще в класі знав шведську мову. Його мама викладала шведську, а тато був доцентом історії літератури. Тож Ульфу треба було багато чого надолужити.

Пані в короткому халатику. Продавчиня з книгарні на Бандгаґені. Носила синій робочий халатик з атласної тканини. Вона мала дуже короткі ноги, а халатик був ще коротший. Жінка допомагала Ульфу вибирати книги, а якось пояснила, що дуже гарні книжки не бувають однакові. Вони геть несхожі, оскільки розповідають про щось дуже особисте.

Коре. Хлопець, з яким Ульф плив на кораблі з Ґетеборга до курорту Брідлінґтон, а згодом вчився.

Аґнета Валь. Дівчина, з якою Ульф теж познайомився на кораблі і яка теж їхала вивчати мову. Вона теж читала Камю й Франсуазу Саґан. Її цікавила філософія, музика й поезія. Вона ледь не все знала про мистецтво, хотіла стати скульптором. Аґнета подобалася Ульфу, але вона надала перевагу Коре.

Сестри Уддгам. У них Ульф жив під час свого навчання. "То були дві біляві тітоньки, які мешкали в одному будинку зі своїм старшим братом…".