Приборкати дракона: як впливають іграшки антистрес на дитину

Всі батьки знають, що дитина переживає стресів не менше, ніж дорослі. В організмі дитини постійно відбуваються якісь зміни, і от із найспокійнішої та розважливішої вона перетворюється на справжнього дракона.

Крім того, що будь-яку кризу просто треба пережити, є безліч методик, як допомогти малюку подолати стрес. Одним із таких способів є іграшка-антистрес: https://bi.ua/ukr/tvorchestvo-i-razvitie/antistress-igrushki/

І це зовсім не маркетинговий хід: психологи стверджують, що будь-які монотонні дії, особливо якщо вони нескладні й викликають приємні відчуття — заспокоюють. Тому, якщо дитина починає ламати іграшки, крушити все навколо або рвати книжки, дайте їй в руки іграшку-антистрес.

Як це працює

Всі іграшки антистрес невеликого розміру, вони легко вміщаються в руках дитини та приємні на дотик.

Такі іграшки можна розтягувати, м’яти, тиснути, крутити у руці. Це допомагає зняти напругу, яка накопичується у кінцівках. Крім цього, на долонях багато точок, при стимулюванні яких відбувається активація ділянок головного мозку, які відповідають за вироблення гормонів дофаміну і серотоніну (гормонів радості та задоволення).

Також іграшки відволікають увагу від неприємних вражень та почуттів, і в цілому працюють як медитація, яка дарує врівноваженість і спокій.

Історія виникнення

Вперше іграшки антистрес з’явились у Японії, яка свого часу побила всі рекорди по рівню стресу. Це були так звані стресболи: м’які м’ячі, які можна було стискати та м’яти у руці, і вони не втрачали свій первинний вигляд.

У 2016 році в усьому світі великої популярності досягли спінери: невеликого розміру конструкції з коліщатками, які можна було крутити поміж пальців.

Відтоді виробники дитячих іграшок зрозуміли, що антистрес-іграшки — маст хев на полицях дитячих магазинів, і кожного року вигадують нові. Сьогодні важко уявити малюка, який не знає що таке:

  • сквіш;
  • лизун;
  • поп іт;
  • сімпл-дімп;
  • спінер;
  • іграшки-тянучка;
  • жуйки для рук.

У кожної дитини будь-якого віку є хоча б одна або кілька з перелічених видів.

Деякі іграшки мають приємний запах, що так само заспокійливо впливає на дитину, потрібно лише підібрати ту, що до вподоби. А також виробники дитячих товарів вигадують нові способи привернути увагу малюків до таких антистрес-іграшок, тому сьогодні можна знайти, наприклад, іграшки, що світяться у темряві або змінюють колір у воді.

Чи вони безпечні

Сучасні технології дозволяють виробляти іграшки з безпечних, екологічних та гіпоалергенних матеріалів. Виробники намагаються використовувати безпечні барвники, а в багатьох європейських країнах є суворі вимоги до іграшок, виконання яких підтверджуються наявністю спеціальних сертифікатів.

Тому, купуючи іграшки в дитячих магазинах (не на базарі), можна бути впевненими в їх безпечності та якості.

Широкий асортимент дозволяє вибрати іграшки для хлопчиків та дівчаток, враховуючи їх інтереси та захоплення.