Роман "ЮПАК" — книга року ВВС-2020

Сергій Сергійович SAIGON (справжнє ім’я Сергій Лещенко) — письменник, учасник бойових дій, розвідник у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді. Народився та виріс на Дніпровщині. Він є автором книг «ЮПАК» та «Грязь [*khaki]». Автор переконаний, що у творах потрібно показувати дійсних людей з їхніми недоліками та перевагами, а не малювати ідеали.

Книга «ЮПАК» — роман про українське село, який отримав нагороду Книга року ВВС-2020. Сайгон знайомий з життям звичайного українського села не з чуток, адже сам провів дитинство та юність у сільській місцевості у Дніпропетровській області.

Книга «Юпак» повністю занурить читача в українське село 2000-х років, яке знаходиться «на межі епохи Інтернету». У цій історії представлені усі типові верстви населення села: сусіди, які вічно заздрять один одному, п’яниці та місцеві кримінальні авторитети, звичайні працівники ферм та підприємств. Роман сповнений сутичками між хлопцями з різних сіл, суржиком, тобто тими живими ситуаціями, з якими стикався кожен, хто приїздив в українське село.

Сайгон детально змальовує атрибути життя в селі 2000-х років, звертаючи увагу на найдрібніші деталі. Однією з характерних рис книги «ЮПАК» є реалістичність містицизму. Як би дивно це не прозвучало, але кожен з нас чув про різноманітні прокляття чи бабку-шептуху, яка рятує від усіх хвороб.

Кожен персонаж, якого читач зустрічає на сторінках книги, навіть другорядний, має свою, детально прописану історію. Автор досить чітко описує поведінкові нюанси кожного героя без зайвих рефлексій. Але що їх об’єднує? Відповідь проста — ЮПАК. Саме так називали мотоцикл «ІЖ Юпітер», який був дуже популярний у степовому регіоні України. Саме він є рушійною силою книги та тим елементом, що об’єднує долі персонажів.

Якщо ви досі сумніваєтесь, чи варто купити книгу «ЮПАК», відповідь очевидна — її варто придбати. Окрім цікавих персонажей, книга «ЮПАК» має ще одну характерну особливість. Не дивлячись на те, що сюжет книги лінійний, він часто переривається розповідями героїв про минуле, що відрізняє дану історію з-поміж інших творів.

Однозначно купити книгу «ЮПАК» та прочитати варто тим, кому до вподоби реалізм. Тут немає складних метафор та епітетів, а замість заголовків — перші кілька слів, якими починаються розділи. Але книга «ЮПАК» — це шанс відкрити малозвіданий простір сільського життя українців.

Стиль автора досить мінімалістичний, тому на перший погляд може здатись, що його книгам не вистачає художності. Але відсутність зайвих художніх засобів навпаки знімає зайву сентиментальність та ліризацію, які можуть виникнути під час прочитання. Натомість після того, як ви купите книгу «ЮПАК» та прочитаєте, станете свідком живої мови без зайвих прикрас.

Купуючи книгу «ЮПАК» в інтернет-магазині shop.skrypin.ua, ви:

  • отримуєте примірник з ексклюзивним автографом автора;
  • підтримуєте українських авторів;
  • допомагаєте Skrypin.uа, адже кожна покупка є донейтом для проєкту;
  • маєте нагоду придбати інші цікаві брендовані сувеніри, наприклад чашки та магніти, а також одяг.