Художня література, її жанри та особливості вибору книг

Одні віддають перевагу аудіокнигам чи їхнім електронним аналогам, а інші залишаються шанувальниками друкованих видань. Художня література в Херсоні доступна кожному в будь-якому форматі. Адже зараз той час, коли є книжки не тільки в офлайн магазинах, а й на багатьох сайтах. А це дозволяє, наприклад, зробити чудовий подарунок собі чи близькій людині.

Популярні жанри художньої літератури

Художні видання здатні викликати у читача яскраві емоції та переживання, а сюжети, що захоплюють, часом не відпускають до останньої сторінки. Художні твори можна поділити на жанрову літературу, мейнстрим, а також інтелектуальну прозу. Серед найпопулярніших жанрів, які зустрічаються на полицях магазинів, виділимо наступні:

  • авангардна література наповнена сюжетними експериментами, випускається, як правило, обмеженим накладом;
  • бойовики, розраховані переважно на чоловічу аудиторію, сюжети наповнені бійками, напруженим протистоянням тощо;
  • детективи на основі розкриття злочинів;
  • історичні романи описують минуле з прив'язкою до історичних подій, постатей;
  • любовні романи з романтичними історіями, розраховані, як правило, на жіночу аудиторію;
  • містика, в основі якої лежать розповіді, вагоме місце в яких посідає надприродне;
  • пригоди, насичені авантюрами й ризикованими подорожами;
  • жахи та трилери, просочені смертельною небезпекою, яка оточує героїв;
  • фантастика знайомить з паралельними світами або подорожами в майбутнє;
  • казки та фентезі стосуються небачених подій, нереальних світів та істот, магії.

На що звертати увагу, обираючи книгу?

Від розмаїття літератури часом розбігаються очі, але за одним тільки жанром обирати дуже складно. Тому враховуйте певні факти:

Наскільки відомий автор, чи є в нього нагороди, відзнаки або ж, навпаки, був учасником певних негативних історій.

Якщо праця певного автора була екранізована, то це знак того, що вона має доволі оригінальний сюжет, достойні ідеї та цікавих персонажів.

Не варто боятись жанрових експериментів, але попередньо ознайомтесь із рецензіями.

Тематика важлива, особливо, якщо читач має сформовані смаки.

Існують книги, які видаються за підтримки благодійних фондів, а це може означати те, що в них якимось чином автори можуть висвітлювати ті чи інші соціальні проблеми, або ж придбавши таку книгу, ви долучитесь до спільної справи.

Перед тим, як сліпо хапатися за черговий бестселер, краще почекати пару тижнів, почитати відгуки й потім вже визначитись.

Велику роль для якості книжок має видавництво, яких наразі досить багато і вони спеціалізуються на публікації окремих жанрів, серій, напрямів, авторів.

Вибір дитячих книг

Знайомство дітей із художньою літературою повинно відбуватися якомога раніше. Ще з пелюшок маля вчиться розпізнавати звуки, інтонації, слова, які проговорюють дорослі, читаючи твір чи розповідаючи казку. Книжки для малечі мають бути не тільки цупкими, щоб їх було важко розірвати, але й мати безліч яскравих ілюстрацій. Коли дитина освоює самостійне читання, то для неї важливо обирати книжки з великими літерами. Цікавлять дошкільнят найчастіше сюжети, де є різноманітні казкові герої, тварини, діти їхнього віку, герої фільмів або мультфільмів. Історії, здебільшого, повчальні, дітки вчаться цінувати дружбу, любити природу, поводитися в суспільстві тощо.

Художня література для дітлахів молодшого та старшого шкільного віку кардинально відрізняється, сюжети стають більш захопливими та близькими юним читачам. В підлітковому віці коло інтересів стає ширшим, тому і книги для старших школярів дещо відрізняються. В них діти зможуть знайти відповіді на багато питань, приклади вирішення конфліктів та багато іншого, але з тим отримують насолоду та задоволення від читання.

Часто можна знайти добірки кращих книжок певного жанру, що показують, які з них найбільш популярні. Крім цього існують цілі читацькі спільноти, де реальні люди залишають відгуки на безліч творів. Через спілкування з однодумцями можна відкрити для себе нових авторів. Саме тому сьогодні кожен може обрати для себе та близьких людей кращі книги із тих, що видаються.

Матеріал підготували за підтримки маркетплейса Закупка.