Що таке синай?

Синай — тренувальний меч з пучка бамбукових смуг. Він використовується в кендо — японському спортивному фехтуванні. Швидше за все, ви неодноразово бачили фотографії японських фехтувальників в ефектному і кілька гротескному захисному одязі. Ці захисні обладунки називаються — "богу". Великий шолом на голові спортсмена називають — "мен". Ну а дерев'яний меч в його руках і є синай.

Як з'явився синай?

Меч з найдавніших часів був символом Японії. Історія країни була багата дуже неспокійними періодами. Тому самураї — люди меча, мали постійну потребу в тому, щоб підтримувати і підвищувати свої бійцівські навички. Але, як показала практика, тренуватися не те що з мечем, але навіть з палицею в руках дуже небезпечно. Слід було знайти тренувальний інвентар в усьому подібний мечу крім одного — здатності завдавати шкоди людині. Той, хто першим здогадався як це зробити, увійшов в історію.

Японці досі пам'ятають його ім'я.

Його звуть Каміїдзумі Нобуцуна.

Сталося це аж в 16-м столітті.

Як влаштований синай?

Фактично, синай — це труба з бамбукових смуг. Бамбукові пластини (таке) утримуються разом шнурами, шкіряним наконечником (сакігава) і гардой (цуба). Конструкція виходить досить міцна і гнучка. Навіть при активному застосуванні, якісно зробленого сіная спортсмену вистачає десь на рік.

Відностятся до синая, як до справжнього меча — з повагою та обережністю.

Що таке кендо?

Кендо — фехтування на японських мечах. Це — справжнісінький вид спорту, з чітко прописаними правилами, клубами і федераціями, змаганнями.

І, звичайно ж, стандартизованим інвентарем. В Японії кендо — дуже поширений вид спорту. Клуби мечників є навіть при середніх школах.

Відомий цей вид фехтування і в решті світу. Природно, за межами Японії кендо залишається захопленням досить елітарним.

По-перше, ви повинні бути досить освічені, щоб взагалі знати, що це таке.

По-друге, ви повинні мати достатньо вільного часу, щоб тренуватися регулярно.

Ну і по-третє, досить недешеве екіпірування повинне бути вам по кишені.

Синай — мабуть, найдешевша і доступна частина спорядження кендоіста.

Наскільки відомий синай?

Насправді цей тренувальний меч є символом кендо взагалі. У сучасній Японії не те, що катану (самурайський меч), ​​великий кухонний ніж так просто не купиш.

Ось і виходить, що саме синай є головним символом сучасних самураїв.

Якщо ви "не рівно дихаєте" до всього японського, купити синай і поставити його на видному місці у себе в кімнаті буде досить непоганою ідеєю. До того ж обійдеться він вам куди дешевше бойового меча. Та й дозволів чи регистрацій ніяких не потребує.

Зате цікавість гостей, зацікавлені погляди і розпитування вам точно забезпечені!

А може ви потім вирішите зайнятися кендо і стати справжнім самураєм? Хтозна, може бути і таке. Меч, предмет непростий, будь який самурай, хоч древній, хоч сучасний, скаже вам це з упевненістю.

Приклад тренувального меча — https://grandway.ua/samurajskij-mech-4157-katana-uchebnaja/