Найкращі настільні ігри українською мовою: топ-5 цікавих настолок

На перший погляд може здатися, що україномовні версії популярних у всьому світі настільних ігор знайти дуже складно. Насправді ж, сучасні виробники розваг для дітей і дорослих активно виготовляють топові настолки з україномовним ігровим інтерфейсом. В комплект постачання таких геймів входять написані українською мовою користувацькі інструкції, а також ігрове поле, картки та інші необхідні для проходження компоненти.

Настільні ігри українською мовою підходять не лише для дітей, але й для дорослих. Зокрема, вони дозволяють покращити рівень володіння рідною мовою і позбутися від звички вживання паразитів та "кальок".

Які саме цікаві ігри для всієї родини доступні для україномовних користувачів?

"Манчкін"

Одна з найпопулярніших у світі карткових ігор-пародій. У ній у комічному вигляді відображено головні традиції і особливості класичних рольових геймів. Це, напевно, єдина гра, у якій вітаються хитрощі та нечесні дії. У "Манчкіні" можна обдурювати суперників або ж вимагати з них винагороду навіть за мінімальну допомогу під час сутичок з монстрами.

Одночасно грати у "Манчкін" може від трьох до шести осіб. Тобто, ця гра чудово підходить для сімейних посиденьок або для відпочинку у компанії.

"Еліас"

Достатньо всього один раз зіграти в настолку "Еліас", щоб закохатися в неї назавжди. Ця гра точно сподобається любителям традиційного "Крокодила", а також ігор на кшталт "Зрозумій мене" або "Капелюх".

Що потрібно робити гравцям? Швидко пояснювати/відгадувати українські слова, які належать до різних частин мови. Це можуть бути і зовсім прості поняття, і складні професійні терміни.

"Маленький Принц"

Це логічна стратегія, сюжет якої тісно переплітається з сюжетом всесвітньо відомої книги Антуана де Сент-Екзюпері. Кожному гравцеві доведеться приміряти на себе роль Маленького Принца і з нуля створити власну планету. Користь гри полягає в тому, що під час її проходження потрібно багато рахувати, додавати і аналізувати. Отже, вона сприяє покращенню математичних і аналітичних здібностей учасників.

"Кортекс"

Настільна гра, яку створено у форматі челенджу. Вона має багато спільного з іншими картковими іграми. Грати в "Кортекс" можна вдвох, а також великою компанією. Під час проходження потрібно якомога швидше вирішувати математичні або логічні задачі та збирати токени. Чим більше токенів, тим ближче перемога!

"Вибухові кошенята"

Карткова гра, у яку цікаво грати у сімейному колі, з близькими друзями чи у новій компанії. Механізм настолки дуже простий, тому вона підходить для дітей віком від 7 років.

Дізнатися, коли вибухають кошенята і що потрібно робити, щоб не підірватися, можна завдяки простій і зрозумілій інструкції.

Більше цікавих геймів українською мовою представлено в магазинах дитячих іграшок або ж в тематичних онлайн-магазинах.