Мотокоси (триммери): особливості вибору

Слова "мотокоса" та "триммер" сьогодні добре знайомі господарям присадибних ділянок, які бажають утримувати свої володіння в належному вигляді. При цьому люди нерідко використовують ці терміни, не вникаючи в те, чи є між ними різниця. А вона є, нехай навіть і не дуже велика.

Технічно і тріммер, і мотокоса відносяться до одного виду пристосувань і призначені для викошування трави в тих місцях, де газонокосарка, з якихось причин, для цього не підходить. Основна відмінність тут полягає в потужності і призначення. Зазвичай під тримерами для трави мається на увазі невеликий й легкий пристрій з електродвигуном, призначений для вирішення нескладних завдань на невеликих ділянках, а мотокоси нерідко оснащуються ДВС, хоча зустрічаються також і електричні пристрої — це рішення для великих територій. До того ж, мотокоса, бензинова або електрична, зазвичай характеризується високою потужністю.

Більшість триммерів мають нижнє розташування двигуна, а для скошування трави застосовується волосінь (корд, струна). Зазвичай це дуже простий у використанні й обслуговуванні пристрій, що характеризується малою вагою та низьким рівнем шуму. Мотокоса нерідко дозволяє використовувати спеціальні додаткові насадки, наприклад, дозволяють навіть спилювати невеликі деревця та кущі. Таке оснащення застосовується не тільки на присадибних ділянках, але також використовуються комунальними службами.

Підводячи підсумок під всім вищесказаним, вам слід купувати мотокосу в тому випадку, якщо у вас велика ділянка, густо заросла всілякими бур'янами. Якщо ж вам необхідно просто підтримувати на належному рівні невеличкий газон з молодою травою, то куди правильніше буде купити тріммер.

Втім, відзначимо, що термінологія тут досить умовна і часом буває так, що різні виробники застосовують різні терміни для схожих за технічними характеристиками пристроями. З цієї причини, якщо у вас залишилися якісь сумніви щодо вибору пристрою для вирішення поставлених перед вами завдань, то зверніться за допомогою до професіоналів.