Як стильно оформити вітальню?

Цілком очевидно, що вітальня являється основною кімнатою, дизайн якої впливає на зовнішній вигляд житла в цілому. Тому до оформлення вітальні варто віднестися с особливою увагою, щоб кінцевий результат міг радувати не тільки вас та вашу сім'ю, але й друзів та родичів, які навідуватимуться до вас у гості.

Перш за все вітальня має бути функціональною. Кожен елемент її оформлення має сприяти відновленню сил після важкого робочого дня. При цьому, враховуючи всі сучасні тенденції, вітальню можна зробити не тільки максимально зручною, але й неймовірно гарною. Варто лише притримуватися цілої низки порад, які допоможуть вам досягнути неймовірного результату.

Останні тенденції в оформленні сучасної спальні

Ритм сучасної людини передбачає проведення вдома лише невеликої частинки особистого часу. Робота, подорожі, активні хобі, зустрічі з друзями та маса інших заходів не залишають часу на плавний та неспритний плин часу, до якого звикли наші батьки. Саме тому, для економії цього самого часу, необхідно, щоб кожен елемент вітальні виконував окрему функцію, чим значно спрощував перебування людини в цьому приміщенні.

Кількість сучасних напрямів в оформленні спальні точно переважає за кількість пальців на обох руках, тому під час ремонту у ваших руках опиняється величезна кількість інструментів для маніпулювання навколишнім простором та атмосферою. Але з усього різноманіття можливостей варто виділити кілька основних засобів для оформлення спальні:

  1. Якісне освітлення ‒ науково доведено, що велика кількість природного світла сприяє швидшому відновленню, саме тому в сучасних спальнях просто не обійтися без великих панорамних вікон.
  2. Відкритий простір ‒ захаращеність простору вітальні вже давно залишилась в минулому, зараз варто подбати про наявність відкритого простору, що візуально збільшує приміщення (дуже актуально для невеликих кімнат) та налаштовує на відпочинок та відчуття спокою.
  3. Екологічність матеріалів ‒ тут справа полягає не тільки в натуральності матеріалів, з яких будуть виготовлені всі предмети інтер'єру вітальні (хоч на цей аспект також варто звернути увагу), скільки в натуральності кольорів, які використовуватимуться в кімнаті. Саме тому останнім часом особливою популярністю користуються меблі з натурального дерева та предмети інтер'єру з текстилю.
  4. Оформлення стін ‒ в основному дизайнери використовують для оформлення стін світлі відтінки. Таким чином простір візуально збільшується, а кімнаті починає панувати спокійна та затишна атмосфера. При чому неважливо, використовуватимете ви оригінальні шпалери чи звичайну фарбу. Часто шпалери для залу використовуються в якості елементу дизайну, що привертає до себе особливу увагу. Все завдяки великому різноманіттю видів, які ви можете віднайти на сучасному ринку шпалер.

Особливості зонального розподілу вітальні

Дуже часто вітальня може поєднувати в собі функції відразу кількох кімнат. Наприклад, коли кімната відпочинку починає використовуватись одночасно як столова або кухня. Подібне приміщення має назву студії, до оформлення якої потрібно віднестися максимально відповідально. Тільки з дотриманням всіх правил ви зможете отримати в своє користування дійсно функціональну кімнату.

До основних виді студій варто віднести:

  • Вітальня-кухня. Розповсюджений варіант для одно— або двокімнатних квартир. В такому випадку кухонна зона найчастіше розмежовується завдяки барної стійки або стола. Також в якості елемента розмежування може використовуватись великий розкладний диван. Цей спосіб дозволяє отримати доступ до кухонного приладдя в максимально комфортний для вас час.
  • Вітальня-робоче місце. Робота вдома в останні роки перестала бути чимось екстраординарним. Величезна кількість фрилансерів, художників, дизайнерів та інших надає перевагу саме в домашніх умовах. В такому випадку у вітальні створюється додаткова робоча зона, яка оформляється за допомогою функціонального робочого стола з великою кількістю шухляд та зручного сидіння.
  • Вітальня-столова. Насправді, мало чим відрізняється від вітальні-кухні, тільки в цьому випадку місце габаритної кухонної фурнітури займає обідній стіл.

Як бачите, для сучасного і стильного оформлення вітальні існує маса інструментів, що дозволяє вам сконструювати свій власний варіант ідеального приміщення для відпочинку. Головне ‒ відповідально поставитися до процесу і використовувати тільки ті елементи оформлення, які дійсно доповнять атмосферу і стануть вам у пригоді.