Протягом довгого періоду часу можна навіть не задумуватися і не припускати думки про те, що можуть бути арештовані картки, рахунки в банку. Дізнатися про заборони можна в будь-який непідходящий момент. Тому, у даній статі буде описано про прості, життєві ситуації, в яких може опинитися кожен із заблокованими рахунками.
Хто і коли може накласти арешт на банківські картки та рахунки?
Існує в наш час досить багато видів справ та процесів, за яких може бути заблоковані рахунки та картки. Арешт на картки найчастіше накладає виконавець (державний або приватний) в рамках виконавчого провадження. Виконавче провадження з'являється на підставі:
- Рішення суду.
- Виконавчого напису нотаріуса.
- Судового наказу.
- Ухвала суду.
Тобто, основою будь-якого примусового арешту є певні документи, найчастіше суду про накладення тих чи інших заборон.
Найчастіше заборони та арешти з'являються протягом декількох місяців після прийняття рішення судом або видачі виконавчого напису нотаріуса.
Поширені випадки блокування банківських карток та рахунків
Кожен випадок та ситуація різні та потребують індивідуального підходу до клієнта. Про те адвокат по цивільних справах виокремив з практики можливі випадки блокування і арешту:
- Невиконання рішення суду. Найпоширеніше випадки. Коли суд розглянув справу, прийняв рішення, яке стосується майнових вимог та стягнення коштів. От саме для стягнення цих коштів застосовується примус у вигляді виконавчого провадження.
- Несплата аліментів або боргів за комунальні послуги по судовому наказу. При цьому треба врахувати, що коли видається судовий наказ про стягнення коштів, то судове засідання навіть не проводиться. По факту суд лише розглядає подану заяву і документи. І якщо боржник вчасно не проявить обачність, то орієнтовно через 1,5 місяці за судовим наказом арештують рахунки.
- Існування старих кредитів, отримання коштів в позику від МФО та різного роду установ. Це може бути, навіть якщо колись давно, ще у далеких 2000-х роках брали кредити у банках, які потім збанкрутували. Здавалося б "немає банку – немає кредиту", і проблем. Але не все так просто. Проблемні та старі кредити перекупили по декілька разів нові фінансові компанії. І вже ці фінкомпанії масово звертаються до приватних нотаріусів. Нотаріуси вчиняли виконавчі написи про стягнення боргів та коштів. І саме такі виконавчі написи нотаріусів ставали підставами для виконавчих проваджень і арешту не тільки карток, а й всього майна. Тому не дивуйтеся, якщо дізнається про виконавче провадження на підставі напису нотаріуса.
- Відкриті судові спори та процеси. Також часто слугують підставами для арештів і заборон.
Як розблокувати картки і рахунки в банку?
Якщо все справа дійшла до блокування карток і всіх банківських операцій, то самостійно без адвоката у виконавчому провадженні справитись буде досить складно. Адже, юрист в такому випадку має розібрати в багатьох речах, який саме це арешт і чим він спричинений. Кожен арешт має свої особливості та вимагає індивідуального підходу до роботи з ним.
Пропонуємо покрокові дії як розблокувати банківські рахунки:
- Ви маєте перевірити дані в додатку "ДІЯ" щодо стану судових справ та виконавчих проваджень по відношенню до вас.
- Якщо немає додатку "ДІЯ", перевірити дані у відкритих джерелах "Судова влада України", "Автоматизована система виконавчого провадження".
- З приводу повного супроводу виконавчого провадження можна звернутися за юридичними послугами до адвоката в Києві https://advocate-neroda.com.ua/.
- Надалі вже правник визначить алгоритм роботи з вашим арештом і запропонує можливі варіанти вирішення справи.
Також можна звернутися безпосередньо до виконавчої служби або виконавця із питанням блокування, але як правило це не призводить до реального результату.
Обов'язково для розблокування карток потрібно писати у виконавчий орган письмову заяву, підкріпляти до неї відповідні докази та документи.
Однак, краще не затягувати вирішення питань із виконавчими провадженнями, арештами і звернутися за юридичною допомогою.