Програмне забезпечення для macOS: що краще працює на макбуках

Фанати Windows головним аргументом на користь цієї операційної системи називають величезну кількість сумісних програм. Що ж, це дійсно так. Але правда полягає в тому, що кількість та якість у багатьох випадках — антагоністичні поняття. І програмне забезпечення для macOS це чудово ілюструє.

Багато програм, спеціально розроблених для Mac, відомі своєю кращою роботою завдяки оптимізації та інтеграції з операційною системою та обладнанням. Спеціалісти інтернет-магазину Алло розповіли про ПЗ, яке демонструє кращі результати як за швидкістю роботи, так і за зручністю. Тим користувачам, які мають наміри замовити ноутбуки Епл, буде із чого вибирати.

Програми, розроблені Apple

Компанія, крім операційних систем, активно розробляє і прикладне ПЗ, яке не поступається аналогам, які працюють у середовищі Windows:

  1. Final Cut Pro. Це професійне програмне забезпечення для редагування відео, яке відоме своєю плавною роботою та інтеграцією з обладнанням Apple, особливо із чипами Apple Silicon.
  2. Logic Pro. Вищесказане стосується й Logic Pro, програми для створення музики, яка виграє від оптимізованого середовища macOS та його інтеграції з аудіообладнанням Apple.
  3. Xcode. Інтегроване середовище розробки (IDE) Apple для macOS, Xcode максимально використовує переваги середовища macOS та архітектури Arm, на базі якої працюють чипи М1–М4.
  4. Alfred. Потужна програма, яка значно покращує пошук Spotlight, дає змогу швидко запускати інше ПЗ, шукати файли, переглядати веб-сторінки та багато іншого.
  5. Ulysses. Це середовище для написання текстів, адаптоване для авторів завдяки своєму зрозумілому інтерфейсу, підтримці Markdown та потужним функціям публікації.
  6. Affinity. Ті, хто має досвід роботи на обох платформах, стверджують, що інтерфейс Affinity на Mac є більш інтуїтивно зрозумілим та простішим у навігації.
  7. 1Password. Популярний менеджер паролів інтегрований з macOS та іншими пристроями Apple пропонує безпечний та зручний спосіб керування паролями.

Корисне ПЗ від сторонніх розробників

Хоча Епл обережна щодо надання тулкітів, але гарне програмне забезпечення для її комп'ютерів існує, і його чимало:

  1. Pixelmator. Редактор зображень, який пропонує оптимальний баланс потужності та швидкості.
  2. CleanShot X. Утиліта для створення скріншотів, створена спеціально для macOS. Пропонує низку функцій для захоплення та анотування.
  3. Raycast. ПЗ для запуску програм та інструмент для підвищення продуктивності, що пропонує функціональність, подібну до Alfred, включаючи швидкий запуск, історію буфера обміну тощо.
  4. Fantastical. Календар, відомий своєю ефективністю та розширеними функціями.

Ці та багато інших програми демонструють переваги розробки та використання ПЗ, спеціально розробленого або оптимізованого для екосистеми Mac.

Офісні та графічні пакети

Тим, хто звик працювати з Microsoft Office та Google Docs, навчатись новим офісним програмам не потрібно: обидва пакети мають локалізовані для macOS версії, які працюють не гірше, ніж у Windows.

Microsoft Office пропонує більш функціональний інтерфейс, особливо для складних завдань, тоді як Google Docs відмінно підходить для співпраці в режимі реального часу та хмарного доступу. Те ж саме можна сказати про Adobe Creative Cloud для Mac: ця програма на комп'ютерах Mac працює плавніше, особливо оснащених чипами власного виробництва.