Огляд книги «Українська культура. Святки. Традиція.»

Завдяки етнічній різноманітності, Україна відрізняється багатою культурою, що сформувалася протягом століть. У кожній нації звичаї є невід'ємним елементом культури, неписаних правил, якими люди керуються по сьогоднішній день у своєму житті. Українці не вийняток. Якщо вас цікавить ця тема, то обов'язково відвідайте сайт Bookovka, де знайдете книгу «Українська культура. Святки. Традиція.». 

В даному виданні дізнаєтеся багато цікавих для себе речей. Наприклад, колоритні традиції, серед яких слід звернути особливу увагу на красиві, традиційні вишиванки, які досі можна побачити на вулицях України.

Незважаючи на зусилля радянської влади щодо впровадження своєї марксистської ідеології, Україна зберегла багатий церемоніальний календар. Одне з найважливіших свят — Різдво Христове, що відзначається 7-9 січня. На передодні Різдва стіл накривають дванадцятьма стравами, в тому числі суп з капусти, кутя з медом, маком та родзинками, рибні страви, пельмені, компот із сухофруктів та інше. Подарунки роздають після сімейної вечері. На наступного вечора по хатам ходять люди, співають пісні і збирають подарунки. Ця традиція практикується і донині, але зазвичай на селі.

Популярним українським звичаєм є так звана Масляна. Звичай пов'язаний з прощанням із зимою і вітанням весни. Масляна святкується в останній тиждень, що передує початку Великого посту. Танці та млинці є невід'ємними елементами цього свята.

Важливим весняним святом є Великдень. Традиційно у Великодню ніч потрібно брати участь у нічній службі. Церква відвідується з кошиком з яйцями і паскою. Як і в християнській традиції, неділя Великодня починається зі святкового сніданку. У цей день українці зустрічають один одного словами «Христос Воскрес — Воїстину Воскрес». За традицією, через тиждень після святкування Великодня в Україні наступають поминальні дні. Родичі померлих зустрічаються на українських кладовищах і поминають. За традицією потрібно ділитися їжею і питтям з покійним. Горілка наливається в стопки, решта виливається на могилу, тільки після цього можна починати пити живим.

Це лише малий перелік цікавих традицій та звичаїв, якими відома Україна. Обов'язково дізнайтеся більше, прочитавши представлену книгу. Багата культура інтригує і заворожує своєю незвичністю і глибиною. Більшість з традицій відноситься або до козачої епохи, або до традиційного селянського світу.