Топ-5 інсектицидів для захисту саду

Комахи-шкідники завдають чимало клопоту, адже їх поява на садових ділянках загрожує як врожаю, так і загальному здоров'ю дерев. В боротьбі зі шкідниками доводиться експериментувати з різними методами у пошуку найефективніших. На допомогу садівникам приходять інсектициди. Проте важливо не лише правильно вибрати препарати, а й вчасно і правильно їх застосувати.

Широкий вибір препаратів — https://agro-him.com.ua/

Дієві інсектициди та особливості їх використання

Для захисту саду від шкідливих комах слід проводити профілактичні обробки, адже проблему завжди легше попередити, аніж вирішувати. В наступному переліку є препарати як для планових обробок дерев, так і для випадків, коли комахи вже почали атакувати садові культури:

  • Брунька є багатофункціональним препаратом, адже крім інсекто-акарицидної, має фунгіцидну дію. Лямбда-цигалотрин у складі Бруньки є ефективною проти широкого спектра шкідників, включно з рослиноїдними кліщами. Імідаклоприд знищує зимуючі стадії комах і забезпечує проникнення препарату навіть на необробленні ділянки. Завдяки наявності фосфіду алюмінію засіб починає діяти на шкідників вже за пів години після обприскування. А фосфориста кислота захищає рослини від грибкових хвороб. Брунькою можна проводити осінню обробку після скидання листя та весняну до цвітіння дерев. В ці періоди застосовується 30 мл розчинного концентрату на 10 л води. Норма для обробки виноградників та ягідних кущів — 20 мл на 10 л води. Додаткове обприскування допустимо проводити тільки після цвітіння, зменшивши вдвічі дозування засобу.
  • Препарати 30В та 30Д належать до екологічних засобів в боротьбі з комахами-шкідниками та кліщами. Вони забезпечують захист плодово-ягідним, декоративним культурам та виноградникам, покриваючи поверхню цих рослин тонкою плівкою. Під нею гинуть не лише дорослі особини шкідників, а й їхні личинки та яйця. Ці препарати є ефективними під час весняно-осіннього обприскування, дозволяючи позбутися зимуючих шкідників. В цей період можна застосовувати 200 мл препарату 30В на 10 л води або 100 мл 30Д на 10 л води. При додаткових обробках кількість препаратів варто зменшити вдвоє. В період цвітіння ці препарати не використовуються. Препарат 30В допустимо застосовувати за 20 днів до збору врожаю, для 30Д цей період складає 4-5 тижнів.
  • Мідний Купорос — відомий фунгіцид та антисептик, який також є дієвим проти шкідників, включно з гризучими, сисними видами та їх личинками. Весняне обприскування проводять до появи бруньок, осінні — після опадання листя. Молоді дерева обробляються 1% розчином, дорослі — 3% розчином мідного купоросу. У періоди активної дії комах-шкідників можна застосовувати слабкий розчин (1-1,5%), але не пізніше, ніж за 3 тижні до збору врожаю. Крім того, що цей препарат є лікувальним та має інсектицидну дію, він також сприяє покращенню смакових якостей плодів та використовується для позакореневого живлення на кислих та піщаних ґрунтах.
  • Залізний купорос — також є популярним фунгіцидом, який ще здатний знищувати зимуючих комах та відлякувати слимаків. Проводити ним обробку можна лише на сплячих деревах та кущах, щоб уникнути опіків рослин. Для дерев норма застосування 500 г засобу на 10 л води, для кущів — 300 г на 10 л води. Для обприскування місць скупчення слимаків використовують 1000 г препарату на 10 л води. Оскільки залізний купорос може призвести до затримки розкриття бруньок, його частіше використовують для осінньої обробки, а для весняної — мідний купорос.