Правила безпеки в Інтернеті для навчання підлітків

Незалежно від того, чи вважаєте ви себе досвідченими батьками, чи ні, зрозуміло одне: забезпечити безпеку підлітків в Інтернеті може бути складним завданням.

Коли вони починають проводити більше часу в Інтернеті, вони, як правило, все менше і менше діляться своїм місцезнаходженням в мережі.

В Україні, 27% дітей у віці від 6 до 17 років підтвердили, що з ними контактували незнайомці в Інтернеті.

Це означає, що їхня безпека — це не просто запобіжний захід, а важлива навичка, яку вони повинні розвивати.

У цій статті ми розглянемо найважливіші правила, які допоможуть підліткам користуватися інтернетом без небезпеки.

Правило 1: тримайте особисту інформацію при собі

Почнемо з самого початку: інформація в Інтернеті може бути вкрадена, продана і використана проти вас швидше, ніж ви встигнете моргнути.

Навчіть своїх дітей ніколи не ділитися своєю особистою інформацією. Імена, номери телефонів, адреси, школи... краще, якщо про це знатимуть лише їхні друзі в реальному житті.

Дослідження показують, що 20% міленіалів і 18% представників покоління Z хоча б раз стикалися з крадіжкою особистих даних.

Надмірне поширення інформації в Інтернеті — це помилка, якої ми всі можемо припуститися, тому найкраще розповісти своїм дітям про можливі наслідки.

Правило 2: не забувайте про налаштування конфіденційності

Налаштування конфіденційності дуже важливі. Ознайомтеся з ними разом з підлітками. Соціальні мережі та поштові платформи мають опції конфіденційності, і вони повинні знати про них.

На жаль, 70% батьків не встановили програмне забезпечення для захисту приватності своїх дітей на комп'ютерах, а 80% ігнорують їхні телефони та ігрові приставки.

Ваші діти повинні знати, як налаштувати ці параметри. Допоможіть їм зрозуміти, що їхня приватність набагато важливіша, ніж лайки, які вони можуть отримати за публікацію. Ви навіть можете розповісти їм, що таке VPN від VeePN і які переваги воно має для їхньої приватності.

Правило 2: не варто недооцінювати силу хорошого пароля

Хоча багато людей мають один або два паролі для всіх своїх акаунтів, це не означає, що це правильно.

Заохочуйте своїх дітей зберігати свої паролі на папері або в надійному менеджері паролів і ніколи не використовувати один і той самий пароль для всіх своїх акаунтів.

Ще краще, якщо вони підійдуть до цього творчо і змішають цифри, символи та літери, щоб створити більш складний пароль. Також застережіть їх від того, щоб вони не ділилися паролями зі своїми друзями.

Правило 3: не натискайте на все, що бачите

Ваші підлітки повинні вивчити цю мантру уважного користувача інтернету: "Зупинись. Подумай. Клацни".

Не всі посилання або спливаючі вікна є дружніми та безпечними, і це може здаватися базовою інформацією для вас, але підлітки можуть просто не знати її.

Існує різниця між легальними та фальшивими веб-сайтами: навчіть їх розрізняти ці відмінності та уникати натискання на дивні посилання. Якщо ви наведете курсор на посилання, ви побачите, куди вони вас перенаправляють.

Заохочуйте їх перевіряти достовірність веб-сайту, шукати безпечні з'єднання та перевіряти авторитетні джерела, перш ніж відвідувати будь-які нові веб-сайти.

Правило 4: не довіряйте незнайомцям

Підлітки, можливо, знають про небезпеки реального життя, і, безумовно, цифровий світ, схоже, поділяє деякі з цих небезпек. Незнайомці — не друзі!

Розкажіть дітям про дивні запити на отримання повідомлень, особливо якщо вони надходять від людей, яких вони не знають у реальному житті. Навчіть їх не дружити з кожним, хто надсилає їм запит, а віддавати перевагу тим людям, яких вони знають в реальному житті.

Водночас заохочуйте дітей говорити з вами про свої проблеми. Якщо їх щось турбує, вони повинні мати можливість знайти притулок у вашій присутності. Відкрите спілкування є обов'язковим.

Правило 5: не варто недооцінювати силу хорошого пароля

Хоча багато людей мають один або два паролі для всіх своїх акаунтів, це не означає, що це правильно.

Заохочуйте своїх дітей зберігати свої паролі на папері або в надійному менеджері паролів і ніколи не використовувати один і той самий пароль для всіх своїх акаунтів.

Ще краще, якщо вони підійдуть до цього творчо і змішають цифри, символи та літери, щоб створити більш складний пароль. Також застережіть їх від того, щоб вони не ділилися паролями зі своїми друзями.

Правило 6: захищайте дітей від кібербулінгу

На жаль, батьки не супергерої: ми не можемо захистити наших дітей від усього, і це природно. Однак ми можемо поговорити з ними про можливі небезпеки, в тому числі про кібербулінг.

Підлітки повинні знати, що це ненормально, якщо вони самі зазнають цькування або завдають його іншим. Наші цифрові "я" є відображенням того, ким ми є в реальному житті. Тому, якщо ви помітили, що ваш підліток останнім часом почувається пригніченим або примхливим, запитайте його, чи все гаразд як в офлайн-, так і в онлайн-світі.

Знову ж таки, відкрите спілкування — це ключ до довірливих стосунків. У свою чергу, це дозволить вам краще захистити своїх дітей. А хто б цього не хотів?

Висновок

Цифрова сфера наповнена можливостями. Ваші підлітки повинні знати, як ними скористатися, не ризикуючи своєю безпекою в Інтернеті.

Якщо ви сприятимете відкритому спілкуванню та навчите їх основним правилам захисту від кіберзлочинців, вони будуть краще підготовлені до захисту в Інтернеті. Ваша участь має значення.