Як самостійно замінити амортизатор у пральній машинці Indesit

Основне завдання амортизаторів пралок-автоматів – гасіння вібрацій та коливань, що виникають при обертанні барабана. Особливо в режимі віджиму. У більшості пралок заміна демпферів виконується легко, але пральна машина Indesit – особливий випадок. Перед тим як зняти амортизатор з пральної машини Indesit, знадобиться не тільки демонтаж стінок корпусу, приводного ремня та електродвигуна, але й "мудрих" фіксаторів на стійках демпферів.

Для багатьох, навіть "продвинутих" користувачів, це стає важким випробуванням і вони запрошують майстра з ремонта пральних машинок Одеса. У цій невеликій публікації мова піде про те, як проводиться зняття та установка нового амортизатора на пральній машині Indesit, а також наводиться покроковий порядок виконання всіх операцій.

Які ознаки свідчать про несправність амортизатора?

Які ознаки свідчать про несправність амортизатора?

Оскільки амортизатори є одним із важливих елементів антивібраційної системи пральних машин, всі основні ознаки поломки пов'язані з посиленням коливань компонентів пралки. Найчастіше це:

  • "зачіплення" барабаном скла дверцята люка в режимі віджиму;
  • постійний шум пральної машини при обертанні барабана;
  • незрозумілі постукування в режимі прання та при полосканні;
  • стукіт в момент повної зупинки барабана;
  • надмірна вібрація пральної машини, особливо під час роботи на високих оборотах;
  • самостійні переміщення машинки по приміщенню;
  • барабан, через "просідання" амортизаторів, треться об поверхню манжети люка.

Ці симптоми можуть свідчити не тільки про те, що вийшов з ладу амортизатор пральної машини, але і про поломки інших елементів антивібраційної системи. Тому перед тим, як приступати до заміни демпферів, потрібно переконатися, що несправні саме амортизатори.

Як визначити, коли потрібно замінити амортизатор пральної машини

Щоб переконатися, що причина поломки криється в несправних амортизаторах, можна провести нескладний тест, для якого потрібно лише зняти верхню панель пралки. Він виконується в наступній послідовності:

  1. Машинка повністю відключається від електрики (штекер шнура живлення виймається з електророзетки) та перекривається вентиль подачі водопровідної води.
  2. знімається верхня панель (кришка) машини. Для цього достатньо викрутити пару шурупів з тильного боку корпусу.
  3. Рукою натиснути на бак і "втопити" його на 4-6 см вниз.
  4. Різко відпустити та подивитися на поведінку бака. Якщо під впливом підвісних пружин він зупинився і став на місце – амортизатори справні. У разі, якщо бак продовжив розгойдуватися на пружинах вгору/вниз і по сторонах – один або обидва амортизатори вийшли з ладу та підлягають заміні.

Як визначити, коли потрібно замінити амортизатор пральної машини

При виконанні перевірки амортизаторів також слід звернути увагу на стан підвісних пружин та кріплень противаг.

Як правильно виконати демонтаж амортизатора

Конструкція пралок Індезит має свої особливості, тому алгоритм розбирання, порівняно з іншими моделями, дещо відрізняється. Щоб дістатися до кріплень амортизаторів (для їхньої наступної заміни) необхідно:

  1. Знеструмити пральну машину, перекрити водяний вентиль і від'єднати її від зовнішніх комунікацій (водопровід та каналізація).
  2. Відсунути апарат від стіни, забезпечуючи "круговий" доступ до елементів пралки.
  3. Позбутися залишків рідини в баку через пробку дренажного фільтра.
  4. Витягти лоток-кювету для миючих складів, натиснувши на пластиковий замок по центру боксу.
  5. Зняти панель з елементами керування, звільнивши шурупи кріплення передньої стінки.
  6. Демонтувати передню панель.
  7. Відкрутити шурупи кріплення задньої стінки і прибрати панель убік.
  8. Зняти ремінь приводу, потягнувши його на себе і провернувши трохи шків.
  9. Від'єднати всі проводи від електродвигуна та демонтувати мотор.

Тепер можна легко дістатися амортизаторів, попередньо перевернувши машинку на бік. Головною проблемою при демонтажі самих амортизаторів є особливі кріплення амортизаторів до бака, так звані цвяхи. На них відсутні будь-які виступи або насічки, тому витягти їх із посадкового місця практично неможливо.

Щоб витягти ці кріплення, за допомогою дриля або шуруповерта висвердлюють у "цвяху" отвір на глибину не менше 3-4 см, діаметром 2-4 мм. Всередину отвори закручують звичайний шуруп і за нього витягують "цвях" назовні. Тепер можна легко виконати демонтаж амортизатора та витягнути його з машини. Видалення амортизатора з іншого боку виконується аналогічно, тільки для цього потрібно перевернути машинку на другий бік.

Як замінити старий амортизатор на новий

Перед тим, як приступати до заміни, необхідно правильно підібрати нову деталь. Адже амортизатори від різних машин не взаємозамінні. Вони відрізняються за опором (80–120Н), довжиною та способом кріплення. Зазвичай підбирають за повною назвою моделі пралки (з усіма цифрами та буквеними індексами). Якщо ви знайшли потрібні запчастини (обов'язково потрібно одночасно міняти обидва амортизатори) можна приступати до заміни.

  1. Встановлюємо нову деталь у пазах бака.
  2. "Забиваємо" в отвори бака і вухо демпфера раніше знятий "цвях".
  3. Викручуємо саморіз із цвяха (для цього можна використовувати дриль або шуруповерт з реверсом) та перевіряємо надійність кріплення.
  4. Прикріплюємо амортизатор до корпусу пралки.
  5. Перевернувши стиралку на інший бік закріплюємо інший амортизатор.
  6. Встановлюємо на місце електродвигун і приєднуємо зняті раніше дроти.
  7. Надягаємо ремінь приводу, одягнувши його спочатку на шків двигуна, а потім потрапивши в пази великого шківа, трохи провертаємо його до повного прилягання ременя на посадкове місце.
  8. Піднімаємо машинку і збираємо її у зворотній послідовності.

Після цього пралка приєднується до комунікацій та виконується тестове прання. Якщо машина у всіх режимах працює без вібрацій та шуму – ви все зробили правильно.

Запобігання пошкодженням пральної машини під час роботи

Причинами дострокового виходу з ладу амортизаторів найчастіше стають:

Запобігання пошкодженням пральної машини під час роботи

  • часте прання з дисбалансом барабана (нерівномірним розподілом речей усередині нього);
  • встановлення пралки не за рівнем або на нерівній поверхні;
  • регулярне перевантаження барабана (завантаження понад рекомендовану виробником ваги);
  • попадання в простір між баком і барабаном сторонніх предметів з кишень одягу, що вистується. Це дріб'язок підгальмовує барабан, створюючи додаткову вібрацію і збільшуючи навантаження на амортизатори.

Масйстри з СЦ remont-stiralnyh-mashin.od.ua по ремонту пральних машин рекомендують не економити на порошку та не перевантажувати машинку. Перевірте, чи правильно встановлена машина. Якщо у ванній слизька підлога – використовуйте антивібраційні підставки або коврик.