Стрейч-плівка: особливості використання

Стрейч-плівка також відома як розтягувальна або палетна, є спеціальним типом пакування. Вона використовується для упаковки великих палет або груп товарів з метою забезпечення їхньої безпеки та стабільності під час транспортування та зберігання.

Матеріал

Плівка стрейч зазвичай виготовляється з поліетилену низького тиску або інших полімерів, які мають властивість до розтягування. При цьому вона прагне повернутися до попереднього розміру після розтягування. Додатково між шарами матеріалу спостерігається висока адгезія. Цим пояснюється її цінність для пакування великих стосів продукції на піддонах.

Розтягування

Головна характеристика стрейч-плівки – її здатність розтягуватися. За різних умов та зусиль вона може збільшувати свої розміри на 70-300%. Плівка може бути натягнута навколо товарів або палети, що допомагає стабілізувати їх та утримувати на місці.

Типи стрейч-плівки

Придбати стрейч-плівку від виробника Примапак можна у двох різновидах:

  • Харчова. Має товщину 5-13 мікрометрів та випускається тільки прозорою, безбарвною. Вирізняється нормальною стійкістю до розривів. У неї можна пакувати будь-що, в тому числі харчові продукти – вона повністю безпечна.
  • Технічна. Така плівка більш щільна – від 13 до 30 мкм у товщину. Під час виробництва можливо додати барвник будь-якого кольору, щоб отримати непрозору кольорову плівку. Матеріал має підвищену стійкість до розривів. Упаковувати можна будь-які товари, окрім харчових.

Поліетиленова плівка стрейч від Primapak має кращі технічні характеристики, аніж ПВХ-варіанти, що застосовувалися раніше.

Функції

Різноманітні стрейч-плівки стали незамінними у логістиці, торгівлі, виробництві, будівельній сфері завдяки її здатності виконувати наступні функції:

  • Захист від пилу та бруду. Допомагає захистити товари від зовнішніх факторів, таких як пил, бруд, волога та ультрафіолетове випромінювання.
  • Стабілізація. Розтягування плівки навколо товарів допомагає утримувати їх разом та стабільно на палеті, запобігаючи переміщенням під час перевезення.
  • Попередження крадіжок. Стрейч-плівка використовується як захисний шар, який ускладнює доступ до товарів та запобігає незаконним втручанням.
  • Економія простору. Розтягнута плівка компактно обгортає товари, що допомагає економити простір при зберіганні та транспорту.
  • Гігієнічність. Упаковані продукти та речовини не стають джерелом запаху та не всотують довколишні аромати.

Стрейч-плівка вважається ефективним засобом упаковки, оскільки вона дозволяє створити надійний захист за допомогою мінімальної кількості матеріалу.

Переваги

Плівка для обгортання – відносно новий продукт на українському ринку, але вона вже має достатній попит серед клієнтів із різних сфер. Плівку можна використовувати для застелення піддонів, для харчових продуктів, для пакування побутових речей тощо.

До переваг паллетної плівки належать наступні:

  • Водостійкість. Матеріал не боїться води, не розкладається при високій вологості, допускається для обгортання продуктів із великим вмістом рідини (кавуни, огірки).
  • Зручність використання. Простий спосіб обгортання сприяє швидким рухам. Плівка характеризується низьким рівнем шуму при роботі з матеріалом, універсальність застосування.
  • Прозорість. Дає можливість роздивитися предмет пакування та його стан. За необхідності вміст можна посортувати та перепакувати новою стрейч-плівкою. На виробництві дозволяється затемнення матеріалу не більше 1%.

Завдяки багатошаровій поверхні та можливості розтягуватися стрейч-плівка вирізняється поліпшеною міцністю, дозволяє герметично пакувати предмети.