Коли підлітку потрібні вітаміни?

Сплеск активних змін в організмі та нервовій системі дитини наступає у дівчаток з 9 років, у хлопчиків орієнтовно з 11 років: тоді організму дуже потрібна додаткова підтримка вітамінами. Окрім якісного харчування, якого може бути недостатньо, існує і ряд вітамінних комплексів, які допоможуть нормалізувати процеси перелаштування організму, пройти їх у легшій формі.

vitamind

Якщо дитина не їсть достатньо фруктів чи овочів щодня, то необхідно купити вітаміни. Вони покращують якість харчування. Збалансована їжа, насичена мікроелементами, потрібна для покращення роботи мозку та генерування енергії. Все це важливо у підлітковому віці, тому сайт "Скіновіт" пропонує розібратися з тим, що і коли купувати.

Кальцій

Потрібен щодня. Мінерал використовується для забезпечення росту та розвитку кісток. Щоб отримати добову дозу кальцію в 1300 мг, підлітку потрібно вживати молочні продукти, сир та йогурт, горіхи, листову зелень, бобові.

Цинк

Хлопчику потрібно вдвічі більше цинку, ніж дівчинці. Цей елемент бере участь у формуванні сполучних тканин, а також чоловічої репродуктивної системи. Норма для хлопчика становить 13 мг, а дівчинки – 7 мг. Цинк міститься в яловичині, свинині, індичці, мигдалі та арахісі.

Вітаміни групи B

Особливу увагу цьому вітаміну потрібно приділити у сім'ях із веганською дієтою. Підліток вегетаріанець недотримує вітамін B також, як дитина, що цілими днями харчується солодкою здобою. Тоді виникає дефіцит вітаміну B. Потрібно проконсультуватися у лікаря, щоб переконатися, що дитина не страждає через його дефіцит.

Вітамін A

Достатня кількість вітаміну A допомагає підтримувати здоров'я очей та імунної системи. Дівчаткам-підліткам потрібно 700 мкг вітаміну А на день, а хлопчикам – 900 мкг. Заохочуйте дитину їсти моркву, зелені листові овочі, а також кабачки та гарбуз.

Вітамін C

Цей вітамін сприяє синтезу колагену, необхідного для формування зубів та кісток, а також покращує роботу імунної системи. Міститься в цитрусових, помідорах, картоплі, капусті та шпинаті.

Обираючи однокомпонентну добавку чи цілі вітамінні комплекси, обов'язково потрібно врахувати вік та стать дитини, підібрати зручну форму випуску — це можуть бути капсули, таблетки для ковтання, для розсмоктування чи розжовування, желатинові звірятка, сиропи, розчинні препарати тощо.

Найчастіше лікарі рекомендують влітку надати перевагу сезонним фруктам та овочам, а восени та навесні, в періоди авітамінозу, пропивати вітамінний курс. Важливо, проконсультуватись з лікарем, щоб уникнути надмірного накопичення в організмі та визначити яких вітамінів потребує організм найбільше.

vitamin d

Сайт Skinovit нагадує, що, допомагаючи підлітку зрозуміти важливість правильного харчування, ви допомагаєте йому впоратися зі швидким фізичним, розумовим та емоційним розвитком. Це властивість віку. Ви завжди можете придбати вітаміни, але також важливо намагатися надати дитині різноманітне харчування.