Що потрібно знати про дистанційне навчання в Україні?

Попри всі негаразди та складності, український онлайн-сектор розвивається надзвичайно стрімко. І це не має дивувати! Можливість отримати послуги віддалено надає нам максимальну швидкість, мобільність і безпеку. Ті ж самі тренди стосуються і освіти: останніми роками вона все більше перелаштовується на дистанційний формат. Розповідаємо про це на прикладі флагмана дистанційної освіти – https://optima.school.

Що таке дистанційне навчання?

Багато хто плутає дистанційне навчання з іншим феноменом сучасності – онлайн-навчанням. Попри спільний вектор роботи (можливість для дітей здобувати освіту з будь-якого зручного місця), є одна значна відмінність. Онлайн-освіта – це фактично перенесення звичайного навчання зі шкільних парт в онлайн-сесію Microsoft Teams або Zoom. При очевидних перевагах перед звичайною школою онлайн-освіта все ж таки має недоліки:

 • Оптимізація навчання для онлайн-формату дуже часто відсутня. Якщо простіше: уроки тепер відбуваються онлайн, проте завдання виконуються все ще в зошитах, а потім надсилаються вчителю у Viber чи інший месенджер. Це робить процес навчання некомфортним і малоефективним.
 • Неможливість вільно володіти своїм часом. Частіше за все онлайн-навчання – це заняття в режимі реального часу. Це значно обмежує дітей у побудові їхніх планів.

Натомість дистанційні школи дозволяють займатися віддалено і пропонують нові підходи, щоб зробити процес здобуття освіти набагато ефективнішим.

Які є основні переваги та недоліки?

Дистанційне навчання видається монетою з двома боками. З одного боку, воно покликане вирішити більшість проблем шкільної освіти. Саме тому воно є носієм істотних переваг:

 1. Навчання у зручному темпі. Хоч у дитини є певний графік уроків, які вона має проходити за навчальний тиждень, концепція полягає в тому, щоб дозволити учням переглядати уроки тоді, коли їм буде зручно.
 2. Ефективне навчання. Дитина може займатися у свої продуктивні години, а не за розкладом. Отже, матеріал засвоюється краще.
 3. Розвинута особистість. Гнучкий графік дозволяє якісно суміщати здобуття шкільної освіти з хобі та дозвіллям.
 4. Можливість здобувати знання за якісними сучасними матеріалами, не витрачаючи час та гроші на поїздки в інші місця.

Звучить досить привабливо, так? Щоправда, у дистанційної освіти існують і суттєві недоліки. Наприклад, відсутність повноцінної соціалізації, невмотивованість і відчуття ізоляції. Але мусимо зазначити, що такі недоліки цілком можливо нівелювати вдалим підходом дистанційної школи!

Як працює хороша дистанційна школа?

На відміну від онлайн-шкіл, дистанційних навчальних закладів в Україні не так багато. Як приклад ми вирішили взяти школу "Оптіма". Чому? Бо вона стала першою ліцензованою (тобто такою, що видає офіційне свідоцтво про освіту) дистанційною школою у країні. До того ж вона отримує чудові відгуки дітей та батьків. Серед принципів роботи (крім загальних для всіх дистанційних шкіл, що були зазначені в попередньому розділі) школа виокремлює:

 • Авторський контент. Вчителі "Оптіми" самостійно створюють уроки та наповнюють їх цікавими деталями.
 • Креативний підхід до навчання. Заняття містять дуже яскраву візуалізацію: відео, анімацію, 3D-елементи тощо. Це, на думку спеціалістів школи, має допомагати в найбільш якісному навчанні.
 • Зручна та цікава інтерактивна платформа.
 • Індивідуальний підхід. Вчителі завжди на зв'язку та готові допомогти.
 • Велика кількість програм соціалізації, для активації яких потрібно лише бажання батьків і дітей.

Дистанційне навчання зараз переживає свій розквіт. Це, без сумніву, крутий варіант для всіх: як для активних дітей, яким потрібно встигнути якомога більше, так і для учнів та учениць, які хочуть здобути якісну освіту в комфортному та безпечному місці!