Лінгвальні брекети: відновлення зубів з комфортом і красою

Хоча криві зуби можуть бути серйозною проблемою, в багатьох людей носіння брекетів також викликає суттєвий дискомфорт. Якщо ваша професія вимагає бездоганного зовнішнього вигляду, або ви самі не хочете мати видимі брекети, це не означає, що ортодонтичне лікування не для вас. Ідеальним рішенням можуть бути лінгвальні брекети.

Що таке лінгвальні брекети?

Лінгвальні брекети виконують такі самі функції, що і зовнішні фіксовані аналоги, з тією різницею, що розміщуються на внутрішній стороні зубів.

Лінгвальні брекети складаються з кількох надзвичайно плоских, індивідуально виготовлених пластин, які кріпляться до внутрішньої сторони зубів. Щоб переконатися, що виріб оптимально підходить до анатомії зуба, перед початком лікування обов'язково робиться зліпок або 3D-сканування. Після того, як брекети приклеюються до внутрішньої поверхні зубів, через прорізи протягують зігнутий дріт, який в процесі носіння змінюється кілька разів та контролюється ортодонтом. Введення нових дротяних дуг може викликати відчуття тиску, але воно зникає протягом кількох днів.

Переваги та недоліки лінгвальних брекетів

Методика установки лінгвальних брекетів використовується в ортодонтичній сфері ще з кінця 1970-х років, але з роками суттєво еволюціонувала. Головна перевага — непомітність для оточуючих. Але це не єдиний аргумент на користь цього виду ортодонтії. Важливими позитивними факторами також є:

  • можливість лікувати складні порушення прикусу;
  • абсолютна непомітність зовні;
  • легше відстеження ходу лікування, оскільки вони не закривають зуби;
  • відсутність на зубах слідів носіння;
  • зниження ризику виникнення карієсу.

Однак, лінгвальні брекети, як і будь-який вид ортодонтії, також мають недоліки.

Внутрішні застібки на початкових етапах можуть особливо подразнювати язик, спричиняти точки тиску та виразки. Через наявність сторонніх тіл на внутрішній стороні зубів можна помітити порушення вимови та труднощі з мовленням.

Крім того, лінгвальні брекети дорожчі, ніж стандартні.

Сфери та особливості застосування лінгвальних брекетів

Лінгвальні брекети мають високу ефективність, яка базується на багаторічній практиці, однак, оскільки цей вид ортодонтичних послуг доволі непростий в технічному плані, треба відповідально та уважно обирати клініку та лікаря.

Лінгвальні системи підходять для виправлення неправильного прикусу, зокрема:

  • перехресного;
  • відкритого;
  • глибокого;
  • недокуса.

Тривалість лікування залежить від неправильного прикусу зубів і щелепи пацієнта. Незначні порушення можна виправити вже через кілька місяців. При складних неправильних прикусах лікування може тривати до 4 років. Після успішного лікування брекети та залишки клею видаляються, а в ідеалі встановлюється постійний ретейнер, щоб запобігти зсуву зубів.