Страйкбол для допомоги українським військовим

В умовах мобілізації дедалі гостріше стоїть питання про попередню підготовку населення до строкової чи контрактної служби. Рік війни показав, що пришвидшена підготовка військових не завжди достатня і часто їй бракує практичних вмінь. В умовах, коли військові роблять все можливе й без того, виникає необхідність цивільному населенню готуватися до мобілізації власними силами. І тут у пригоді стане страйкбол – військово-тактична симуляційна гра, основою якої є використання пневматичної 6 мм зброї, що стріляє пластиковими кульками. В багатьох країнах світу страйкбол є хобі та тренувальною платформою для військових і цивільних.

Страйкбол може бути корисним для військових та цивільних з кількох причин:

 • Розвиток навичок: гра в страйкбол допомагає розвивати такі навички, як комунікація, координація рухів, реакція на стресові ситуації та прийняття рішень – наприклад, як себе поводити при потраплянні в засаду. Ці навички можуть бути корисними в реальних бойових умовах.
 • Тренування тактик: гра в страйкбол дозволяє тренувати різні тактики бойових дій та стратегії. Гравці можуть використовувати ці тактики та стратегії в реальних військових операціях.
 • Сприяння здоров'ю: гра в страйкбол може бути відмінним фізичним навантаженням та сприяти покращенню фізичної форми, витривалості та здоров'ю, адже поєднує десятки різних видів фізичних активностей суто практичної направленості. Ви не тільки тренуєте м'язи (як це відбувається під час тренувань у спортзалі), але й набуваєте необхідні м'язові рефлекси, що допомагають зберегти життя під час бойових дій.
 • Формування командного духу: гра в страйкбол може сприяти появі командного духу та підвищенню рівня довіри між людьми в групі. Це може бути корисним для виконання спільних завдань та підвищення ефективності роботи в команді.
 • Тестування нового обладнання та зброї: гра в страйкбол може бути корисною для тестування нового обладнання та зброї до їх використання в реальних бойових умовах.
 • Підвищення мотивації: гра в страйкбол може сприяти підвищенню мотивації військових та покращенню їх настрою. Це може бути важливим для збереження психологічного комфорту в умовах бойових дій.

Таким чином, гра в страйкбол може бути корисною для військових та цивільних, як засіб підвищення фізичної та психологічної підготовки, тренування навичок чи покращення їх. Одразу виникає питання: де саме і як тренуватися? Є кілька варіантів – можна звернутися до будь-якого спеціалізованого страйкбольного магазину, наприклад у Strikeshop — https://strikeshop.com.ua/. Ця мережа має свою систему полігонів та досвідчених інструкторів, де вам обов'язково допоможуть. Або ж, можна провести тренування у своєму місті власними силами.

Як тренуватися у своєму місті?

Існує кілька кроків, які можна виконати, щоб провести ефективне страйкбольне тренування:

 1. Підготовка місця: виберіть відкриту або закриту територію для гри, встановіть бар'єри чи відмітьте кіперною стрічкою заборонену для гри територію. Бажано, щоб ваші тренування відбувалися подалі від житла людей. Також треба попередити про свої плани поліцію ту будь-яку владу місцевого рівня.
 2. Формування команд: створіть команди та розподіліть їх по рівню досвіду, здібностям та віку гравців.
 3. Обладнання: переконайтеся, що всі гравці мають необхідне страйкбольне обладнання, включаючи зброю, захист (обов'язкові балістичні окуляри) та аксесуари.
 4. Вивчення правил гри: перед початком гри, переконайтеся, що всі гравці розуміють правила та безпекові інструкції гри.
 5. Створення сценарію: розробіть сценарій гри, включаючи мету гри та різні завдання, які гравці повинні виконувати.
 6. Проведення тренування: розпочніть гру та дозвольте гравцям займатися боєм, виконувати завдання та розвивати свої навички. Під час гри можна надавати поради та коригувати поведінку гравців.
 7. Аналіз результатів: після закінчення гри, проведіть аналіз результатів та дайте поради гравцям, як покращити свої навички та стратегії гри.

Важливо пам'ятати про безпеку гравців та слідувати правилам безпеки страйкболу, щоб запобігти травмам та нещасним випадкам.