Що варто почитати на канікулах. Добірка для дітей

Наближення шкільних канікул — це час, коли учні мають можливість відпочити від навчання та зайнятися своїми улюбленими розвагами. Однак, під час цього часу також важливо не забувати про читання, яке допомагає розвивати мислення, розширювати словниковий запас та покращувати комунікативні навички. Читання може бути як приємним заняттям, так і корисним для успішного навчання. Тому, відпочиваючи під час канікул, не забувайте про книжки та їх корисність для вашого розвитку.


Отож, що цікавого пишуть сучасні українські автори?


1.    "Рікі та дороги" Марк Лівін

 

Це книга про складні речі простими словами. У кожного з нас є певні страхи. І про те, як їх подолати, з тобою поділиться 14-річний Матвій. Він намагається знайти себе і зрозуміти. Намагається боротися з тим, що не в змозі змінити. Можливо, ти теж знайдеш щось спільне між собою і ним. І заодно навчишся як долати труднощі та створювати свої "щасливі списки".

 

2.    Галина Пагутяк "Втеча звірів"

 

Історія про те, як дівчинка Лада вирушає на пошуки Єдинорога. Адже люди почали настільки знущатися над нашою планетою, що тварини ховаються на небі та у сузір'ях, відпливаючи туди на чарівному кораблі. З цієї книги можна дізнатися багато цікавого про різних звірів та про те, що вони відчувають. А також заставляє нас задуматись про відношення до тварин та планети загалом. 

 

3.    "Шапочка і кит" Катерина Бабкіна

 

Неймовірно чутлива історія про онкохворого хлопчика Шапочку, який подружився з китом, котрий любить їсти його несмачні таблетки. Ця історія про те, що варто бути сильними та сміливими, не боятися, боротися та вірити в краще. 

 

4.    "Кротяча епопея" Тарас Прохасько та Мар'яна Прохасько

 

Трилогія, що об'єднує книги "Хто зробить сніг", "Куди зникло море" і "Як зрозуміти козу". Історії про життя та пригоди великої кротячої родини, про їхніх друзів та подорожі, про авантюрний і затишний світ, у якому вони живуть та пізнають багато нового. Про те, як пізнаючи інших ми можемо зрозуміти ким є ми самі.

 

5.    "Федько, прибулець з Інтернету" Сергій Гридін

 

Книга про двох найкращих друзів – Сашка і Петрика, вони обоє сучасні, проте зовсім протилежні. Через незвичний комп'ютерний вірус – Федька, який зміг потрапити в реальний світ, хлопці потрапляють у віртуальний світ, де на них чекає багато випробовувань. Ця книга – чудова пригодницька історія, яка показує, як важливо зберегти дружбу в складний час.

 

Топ цікавинок із зарубіжної літератури:

 

1.    "Чарлі і шоколадна фабрика" Роальд Дал

 

Ця книга одна з справді захоплюючих історій, які рекомендують почитати кожному. Про те, що дива насправді трапляються, і, як результат, — здійснюється мрія Чарлі, він потрапляє на шоколадну фабрику, рай для любителів шоколаду. Така історія не залишить байдужим нікого та навчить цінувати речі, що дійсно є важливими у житті.

 

2.    "Маленькі жінки" Луїза Мей Олкотт


Розповідь про життя 4-х сестер, досить різних, але по своєму особливих. Борячись з перешкодами на своєму шляху вони розповідають нам про справжні цінності, жіноче щастя, відданість та щиру любов.

Ця книга навчить тебе як прагнути, у що вірити та як бути сильною, незважаючи ні на що. Недарма стільки дорослих жінок пишуть, що жаліють, що не прочитали цю книгу раніше, в підлітковому віці. Тому не втрачай такої можливості!

 

3.    "Кульбабове вино" Рей Бредбері


Ця книга перенесе тебе у теплі літні дні, де ти відчуватимеш запах свіжоскошеної трави, милуватимешся заходами сонця, відчуватимеш вечірню прохолоду, зриватимеш кульбаби і спостерігатимеш як дідусь робить з них вино. Одним словом, відчуття неначе ти приїхав за місто на літні канікули і тут зупиняється час. Виринає багато спогадів, з'являється багато ностальгії і ти шукаєш відповіді на питання, які завжди тебе цікавили. Адже кожне літо в дитинстві – ніби окреме маленьке життя. Тому якщо вам хочеться почитати щось сонячне, літнє, легке і ненав'язливе, після чого лишається приємний післясмак – то ця книга саме те.

 

4.    "Мій дідусь був черешнею" Анджела Нанетті


Це тепла родинна історія, розказана від імені головного героя – хлопчика Тоніно. На перший погляд може здатись, що це історія про втрату. Але насправді вона про знаходження себе. Про життя з його найскладнішими речима і втратами, але й водночас з нагадуванням про те, що дива все ж таки існують, просто в них вірити.

 

5.    "Футбольний матч тривалістю в літо" Бернар Шамбаз


Фосто отримує в подарунок на свій день народження футбольний м'яч, з намальованими на ньому материками. І влітку разом з татом та м'ячем вирушає у неймовірну навколосвітню подорож. 11 країн, 11 міст, 11 особливих футбольних матчів та безліч зустрічей і відкриттів. Ця подорож стає для нього справжнім футбольним турне та лишає після себе дивовижні спогади.

 

Думаєте, що з українських авторів ніхто не писав про щось цікаве, окрім важкої долі народу, війни і любові? Давай розвіємо цей міф. Після прочитання наступних творів, думка може змінитись, та ви дізнаєтесь наскільки цікавими можуть бути твори українських класиків:

 

1.    "Тореадори з Васюківки" Всеволод Нестайко


Історія про двох друзів з Васюківки, життя яких повне пригод. Звісно, з їхньою фантазією інакше і не може бути. 60-ті роки минулого століття, типове українське село, кукурудзяне поле, річка… Яке воно було дитинство без інтернету та комп'ютерів? Ера, в яку рили метро в своєму селі, влаштовували бої з сільськими коровами, знімалися в кіно і театрі, ловили шпигунів… Одним словом книга про ідеальну дружбу і те, як жити повним життям та бігти назустріч пригодам 😊

 

2.    "Федько-халамидник" Володимир Винниченко


Надзвичайно жива та повчальна історія про відносини підлітків, гартування їх характеру у різних соціальних умовах. Тут не буде звичного хеппі-енду чи згладжування незручних моментів. Життя селища зображується таким як є, доволі неоднозначним та не завжди справедливим.

Головний герой Федько – дитина із небагатої сім'ї. Його вважають справжнім бешкетником, хуліганом, підбурювачем. Проте поряд із цим у нього дуже розвинене почуття справедливості та відповідальності, він досліджує життя через свої помилки та витівки. На противагу йому, Толя – це хлопець із сім'ї інтелігентів, завжди вихований, гарно вчиться, слухає старших. Між хлопцями зароджується дружба, у якій за всі витівки дістається лише Федькові. Усе село знає, що бідолашний Толя лише потрапив під вплив відомого хулігана. Та чи все тут так просто? Вкінці повісті розгортається справжня драма, котра перевіряє характер хлопців. Вам точно буде цікаво 😊 

 

 

3.    "Митькозавр iз Юркiвки" Ярослав Стельмах


Збірка пригодницьких оповідань про двох друзів шестикласників – Сергія та Дмитра. Вони проводять своє літо у бабці в селі, і отримують важливе завдання від вчителя – зібрати колекцію комах. Сергій та Дмитро впрошують бабусю дозволити їм інколи ночувати в лісі, біля озера. Звідси розпочинаються їх пригоди. Ночівля під відкритим небом, зустріч світанків, укуси комарів та навіть "чудовисько озера"…J Всі оповідання написані із гумором живою розмовною мовою. Читаються на одному диханні та дозволяють відчути романтику життя і пригод хлопчаків без інтернету та ґаджетів.

 

Ну і для наймолодших:

 

4.     "Пригода на Журавлиному острові" Панас Висікан

Цікава пригода пастушка Василька, який залишився сам з телятками на острові посеред Дніпра. Серед ночі з ним трапляється, на перший погляд, моторошна історія з вовком. Хлопчик цілу ніч сидить на дереві, прив'язавшись паском. Але зранку все виявляється не таким уже й страшним.

 

5.    "Лелія" Леся Українка

 

Маленькому хворому хлопчику сниться ельфа, яка мешкає у лелії. Ельфа бере Павлуся у подорож, перетворивши його у мак. Фантастична подорож вчить нас бачити справжню красу в простих людях праці, які зберігають здатність розуміти прекрасне. Сон виявляється цілющим для хлопчика, який прокидається зранку здоровим.

 

6.    Оповідання для дітей Остапа Вишні

 

Сучасним дітям весело буде прочитати, що колись освіта починалася з випасання гусей і свиней, а в школу йшли ті діти, котрі мали у що взутися. Смішні і повчальні оповідання прості за сюжетом, однак мають дотепні гумористичні повороти, веселі вигадки, добрий гуманістичний пафос.

 

Приємного читання і фантастичних подорожей у світ книг 😊

 

Джерело: https://gumoreska.in.ua/