Чи потрібні вітаміни дітям?

Бувають ситуації, коли здавалося б, у раціоні дитини присутні фрукти, овочі, горіхи в достатній кількості, а вона все одно не активна і часто хворіє. Це сигналізує про брак вітамінів в організмі. Відновити їх допомагають спеціальні вітаміни для дітей, які продаються в аптеках. Але спочатку варто розібратися, чому в організмі не засвоюються корисні речовини. Також перед прийманням додаткових вітамінних комплексів, варто обов'язково проконсультуватися з педіатром.

вітаміни для дітей

Як отримати норму вітамінів?

Із ситуацією, в якій раціон дитини включає все необхідне, а корисні речовини не затримуються в організмі і не приносять користі, батьки стикаються досить часто. Особливо це відбувається в період, коли дитина пересіла за дорослий стіл. Справа в тому, що виробники дитячого харчування збагачують свою продукцію необхідними вітамінами та мінералами. Але при приготуванні звичайних страв шляхом термічної обробки, частина корисних властивостей знищується і того, що залишається, для дитини недостатньо. Плюс до всього, у сучасному світі діти проводять надто багато часу з гаджетами, ведуть малорухливий спосіб життя та рідко гуляють на свіжому повітрі. Усе це призводить до дефіциту вітамінів. Деякі вітаміни, наприклад вітамін Д, синтезуються в організмі самостійно. Інші можуть вироблятися мікрофлорою кишечника, наприклад, вітамін В. Але інші мікроелементи надходять в організм із харчуванням. Та, на жаль, заповнити добову норму фізично неможливо. Припустимо, щоб отримати денну норму вітаміну А, малюкові потрібно з'їсти 400 г сиру, а для норми вітаміну С — 100 г цитрусових. Тому практично кожна дитина, особливо та, що живе в міських умовах, потребує додаткових джерел вітамінів.

Як приймати

Вік дитини – це перше, що необхідно враховувати під час виборів вітамінного комплексу. У різному віці потреба в окремих вітамінах та мінералах суттєво відрізняється. Змусити дитину приймати вітаміни зазвичай не складно, особливо якщо вони мають приємний смак та привабливий вигляд. Варто віддавати перевагу різним смаковим сиропам, жувальним пігулкам та мармеладкам. Але тут також важливо дотримуватись балансу і по можливості уникати препарати, що містять величезну кількість штучних барвників. Вони можуть викликати алергію та інші неприємні наслідки. Купувати вітамінні комплекси варто лише у перевірених аптечних мережах, наприклад, в інтернет-аптеці "Здравица". Курс вітамінів має тривати два тижні, з повним дотриманням необхідного дозування.