Як швидко позбутися високої вологості у льосі?

Льох — один із зручних способів зберігати матеріали та продукти. Завдяки тому, що знаходиться під землею, температура там завжди відносно низька. Це запобігає псуванню без використання холодильних установок або іншого обладнання. Але часто власники льохів стикаються з високим рівнем вологості, що негативно впливає на його вміст.

Щоб позбутися цієї вологості є декілька способів:

  • компресорний осушувач повітря;
  • гідроізоляція;
  • покращення вентиляції.

Використання осушувачу повітря

Якщо в льосі немає явних тріщин, через які можуть просочуватися ґрунтові води або дощ, буде достатньо встановити осушувач повітря. Це швидкий та ефективний спосіб, що зможе підтримувати необхідну сухість повітря та захистить продукти або матеріали від псування.

Осушувач повітря — прилад, що вбирає з повітря зайву вологу та перетворює її на конденсат. Для льоху рекомендується вибрати осушувач повітря компресорного типу Такі прилади використовують холодоагент, що охолоджує повітря до температури точки роси. Після цього волога випадає у конденсат, а сухе повітря йде назад до приміщення. Такий осушувач буде ефективний для льоху, підвалу та погребу. Єдине, що треба знати — ліпше вибрати осушувач з запасом потужності, тому що ефективність приладів трохи зменшується за температури нижче 15 °С.

Гідроізоляція та вентиляція

Якщо до льоху потрапляє волога ззовні, то перед встановленням осушувача потрібно запобігти цьому. Найбільш радикальний спосіб — гідроізоляція приміщення за допомогою водонепроникних матеріалів. Потрібно зняти з підлоги шар землі, укрити його плівкою, а потім залити бетоном або знову засипати глиною. Це допоможе захистити льох від вологи, що йде знизу. Якщо проблема викликана атмосферними опадами, то потрібно буде ізолювати стіни та стелю.

Також можна зробити більше вентиляційних отворів, що будуть сприяти руху повітря між льохом та зовнішнім простором. Щоб це було ефективним, потрібно, щоб площа отворів складала не менше 1/400 до площі приміщення.

Коли проблема буде усунена, ефективність осушувачу повітря зросте. Він зможе підтримувати ідеальний баланс вологи у повітрі для зберігання будь-яких товарів.

Як вибрати характеристики осушувача?

Ось декілька порад щодо вибору:

  • рекомендовано обирати компресорний тип, тому що він краще за все підходить для погребів та льохів;
  • щоб визначити необхідну продуктивність, можна помножити об'єм приміщення на 0,7 — отримане число буде вказувати на кількість літрів води, які осушувач має виводити за добу;
  • для підвалів краще брати осушувачі з запасом продуктивності, тому що в таких приміщеннях низька температура.

Купити ефективний осушувач повітря можна в компанії "ОСУШУВАЧІ". Там зібрані якісні моделі компресорних осушувачів, що допоможуть швидко позбутися надмірної вологи та не дати продуктам зіпсуватися. Користувачі можуть отримати консультацію за номерами: (067) 831-82-62 та (099) 554-17-19. Також можна завітати до шоу-руму, що знаходиться у Львові на вул. Зеленій, 147. Спеціалісти компанії допоможуть вибрати якісний осушувач, що відновить мікроклімат у будь-якому льосі!