Топ-7 лонгселерів сучасності

Найпопулярніші книжки завжди на слуху в читачів, літературних критиків та й узагалі перебувають на вершині інформаційного простору. Вони завжди займають топові позиції серед продажів, їх постійно перевидають, збільшуючи тиражі. Мова передовсім іде про так звані «лонгселери». Це — книжки, що були написані відносно давно, але й дотепер мають неабиякий попит. Їх постійно запитують покупці, до того ж такі видання нерідко бувають частиною великого циклу або ж саги. І, відповідно, охочі познайомитися з останніми частинами певної серії обов’язково купуватимуть її перші книжки. Зрозуміло, що це буде вигідно і письменнику, і видавцю.

До найбільш продаваних книг у світі належить, зокрема, знаменитий цикл про Гаррі Поттера. Історія маленького чарівника, що протистоїть силам темної магії, стала буквально культовою. Вона відома на всіх континентах світу, її екранізація побила всі рекорди касових переглядів, а образи головних героїв здобули міцну фанатську аудиторію. Ба більше, увійшли в соціокультурний простір та інтернет-культуру. Уже перша частина — «Гаррі Поттер і філософський камінь» — показала, що читач має справу з якісно новим твором, який, певно, не має повноцінних аналогів.

цикл про Гаррі Поттера

А далі були пригоди Гаррі, Рона та Герміони в таємній кімнаті, протистояння із загадковим Сіріусом Блеком, що виявився другом, конкурс магічних шкіл, конфлікти у Гогвортсі, воскресіння Волдеморт… Завершальною частиною саги є книжка «Гаррі Поттер і смертельні реліквії». У ній ми зустрічаємо вже дорослих героїв та їхню фінальну сутичку із силами зла.

книжка «Дюна»Якщо ж вести мову про інші лонгселери в жанрі фантастики, то варто згадати й легендарний цикл Френка Герберта. Його перша книжка «Дюна» знайомить нас із незвіданою галактикою, на планетах якої панує пустеля, відбуваються зоряні перельоти та пошуки меланжу — джерела життя. Інтриги імператорського двору, кровопролитні бої благородних родів — читач буквально буде вражений всесвітом, у який його втягне книжка.

Книги-шедеври завжди охоплюють «вічні» питання. Таким є, зокрема, твір Ернеста Гемінгвея «Свято, яке завжди з тобою». Він в деталях описує життя Парижа в 1920-ті роки. Піднесена атмосфера перемоги в Першій світовій війні, французькі пристрасті й буремні свята богеми — усе це переплітається у творі в єдине ціле.  Його оптимістичний життєствердний посил ніби дисонує з іншою книжкою, що також належить до світової класики — з романом Джорджа Орвелла «1984». Похмура антиутопія, що в деталях змальовує тоталітарне майбутнє, відома кожному з нас. Вона лякає й застерігає одночасно. Це ніби певний заклик людству схаменутися, адже в нинішніх тенденціях фраза «Великий Брат стежить за нами» звучить не так уже й віддалено від реальності.

Книга, яку чи не найбільше разів перекладали — це, напевно, роман «Їсти, молитися, кохати» Елізабет Гілберт. Він оповідає про жінку, чиє життя зайшло в глухий кут. Ситуація безнадійна, та головна героїня зуміє себе «перезавантажити». І допомагатиме їй у цьому… подорож.  Перипетії жіночої долі в ХІХ столітті зустрічаємо в романі Шарлотти Бронте «Джейн Ейр». Його також сміливо можна назвати культовим твором. Такі книги художньої літератури обов’язково сподобаються широкому читацькому загалу.