З чого розпочати бізнес з Китаєм

2019-02-27-15-43-33

Починаючи бізнес з Китаєм, потрібно знайти не тільки тип товару та надійного постачальника, але й визначитися із способами доставки та знайти ринок збуту в Україні.

Треба відразу попередити, що важко знайти розумний варіант: чарівний товар, ідеальну нішу, канали збуту. У всього є плюси та мінуси, і потрібно їх добре знати.

Як знайти вигідні товари в Китаї

Товари в Китаї можна шукати:

— за інтернет-ресурсами;

— звернувшись до спеціалізованих агенцій, які виступають посередниками;

— особисто вирушивши до Китаю, щоб відвідати виробництва чи виставки-ярмарки.

Якщо ви не володієте досконало китайським і не дуже добре знаєте менталітет своїх майбутніх партнерів, зверніться до компанії-посередника. Вони допоможуть не тільки знайти товар, а й оформити договір та замовити перевезення вантажу транспортною компанією.

Як підібрати найкращий вид транспорту

Як відомо, рентабельність бізнесу — це не лише прибуток, а й час отримання. Тому організація транспортування — важлива складова бізнесу з Китаю. Як же доставляти товар в Україну?

1598796675-74749da068d48d2254a4

Морська доставка

Найбільш затребуваною та традиційною є доставка з Китаю морем. Морський транспорт найдешевший завдяки вантажопідйомності морських суден, але найповільніший — дорога займає близько 45 діб.

Найчастіше морем відправляють об'ємні, важкі та недорогі товари. Це машини, запасні частини для них, побутова техніка, одяг та взуття. А також невеликі партії товарів у збірних вантажах.

Сухопутний маршрут

Доставка по суші може йти залізницею або автотранспортом. ЖД перевезення обходиться трохи дорожче морського та займає на 10-15 діб менше. Сьогодні уряди наших країн намагаються розвивати залізничні маршрути, особливо з материкових районів Китаю, далеких від портів. Але частка залізниці у перевезеннях вантажів все ще не надто велика.

Автомобільний транспорт, через величезні відстані, не дуже затребуваний і використовується як складова частина при мультимодальних перевезеннях.

Переваги авіатранспорту

Авіація залишається найшвидшим, найбезпечнішим, але водночас найдорожчим видом транспорту. Проте, якщо потрібно перевезти дорогі, цінні або швидкопсувні товари, вона має переваги перед іншими видами транспорту.

Отже, якщо ви вибираєте недорогі, об'ємні та важкі товари, які не потрібно доставляти терміново, та у вас є можливість створити великі товарні запаси, вам підійде недорога доставка з Китаю морським контейнером.

Якщо ж ви вважаєте за краще займатися невеликими за вагою та об'ємом предметами — електронними гаджетами, побутовою технікою, предметами мистецтва, або ж товар має великий обіг і не підлягає тривалому зберіганню — вибирайте авіаперевезення. Для такої групи прибуток перекриває витрати, а рентабельність бізнесу зростає з допомогою швидкості обороту вкладених коштів.