Обмеження для людей з подвійним громадянством в Україні

dvojnoe-grazhdanstvo-3-1920x1080

Обмеження для людей з подвійним громадянством в Україні

Нещодавно Володимир Зеленський направив до Ради кілька законопроектів, які стосуються подвійного громадянства. Законопроекти спрямовані на легалізацію біпатризму в нашій країні та встановлені зобов'язання та права для людей, які оберуть два паспорти. Також передбачені покарання за порушення обмежень.

Національна ідея в основі подвійного громадянства

Розмови про множинне громадянство в Україні ходять уже давно, і ще два роки тому Зеленський уже спрямовував до Ради законопроекти на цю тему. Але минулого року його визнали неякісно підготовленим та зняли навіть із читання. Нові законопроекти вже добре підготовлені, повідомляють новини з України сьогодні.

За словами Зеленського, важливим складником міжнародної політики країни є підтримка нації в інших країнах. Для багатьох людей, батьківщиною яких є Україна, але які проживають у США, Європі чи Канаді, велику роль відіграє збереження єдності зі своєю країною, культурою та нацією.

Зеленський зазначив, що українці по всьому світу мають не просто відчувати своє походження чи належність до діаспори, а й мати українське громадянство. Дехто вважає, що подібні законопроекти є спробою Зеленського заручитися підтримкою світової української діаспори.

Повідомляється, що до кінця поточного року в Раді можуть розглянути ці законопроекти. Змін до конституції у пропозиціях президента немає, тож голосувати можна одразу після читань. Втім, це може бути помилковою думкою, оскільки закон про наявність лише одного громадянства є конституційним.

Спори навколо законопроектів Зеленського

Новини України за останню годину щодо біпатридів викликали чимало суперечок. Багато юристів вважають, що сучасна Конституція України не суперечить можливостям людей мати кілька громадянств одночасно, і змінювати конституцію тому не потрібно.

Інші юристи впевнені, що Конституція України не допускає можливості мати паспорти інших країн, тому міняти настанови треба буде через Конституцію. Згідно з новим законопроектом, біпатризм буде абсолютно легальним, якщо людина сама захотіла отримати громадянство ще й іншої країни.

Поточний статут країни забороняє повнолітнім громадянам України присягатися іншій країні. Також повідомляється, що малоймовірно, що вихідці з України, які давно живуть за кордоном, зможуть відновитися у своїх правах і отримати український паспорт знову.

Варто відзначити і обмеження, які будуть запроваджені для біпатридів. Люди з подвійним громадянством не зможуть очолювати сади, школи, працювати в держустановах, служити в армії та обиратися до уряду. Це далеко не весь список обмежень, які будуть запроваджені, якщо цей законопроект пропустять далі за перше читання.