Pocketbook 740 Pro та 740 Color: який рідер обрати?

Пристрої для читання електронних книг посідають особливе місце серед ґаджетів, якими ми користуємося в повсякденному житті. Дорогі рідери — це, безумовно, нішевий продукт. Будемо відверті: середьостатичтичний українець скорше віддасть перевагу планшету на Android або iPad-у — людей, які читають настільки багато, щоб було доцільним купувати для читання окремий пристрій, значно менше. Але, на щастя, вони є. І їм є з чого вибрати. В цій статті ми розглянемо два рідери популярного виробника з українським корінням — PocketBook 740 Pro та 740 Color.

Pocketbook 740 Pro vs. 740 Color

Обидві моделі є флагманами лінійки електронних книг PocketBook. В обидвох встановлені доволі великі E-Ink екрани — їхній розмір становить 7.8 дюймів по діагоналі, при тому, що більшість мейнстримних моделей мають 6-дюймові екрани. Збільшений дисплей дозволяє рідше перегортати сторінки, але найбільша його цінність полягає не в цьому: переваги великої діагоналі найбільш очевидні при перегляді PDF-документів, читанні коміксів, підручників, ділової літератури, що містить багато таблиць, малюнків, графіків, і т. ін. Корпус Pocketbook 740 Pro має захист від води, 740 Color — ні; натомість, остання оснащена новітнім кольоровим дисплеєм E-Ink Kaleido Plus, що забезпечує принципово інший рівень споживання такого контенту як журнали, комікси, дитячі книжки з ілюстраціями. Традиційно для пристроїв PocketBook, обидві моделі 740-ї лінійки підтримують безліч текстових форматів, що надає їм перевагу над популярними рідерами компанії Amazon. До речі, прямих конкурентів PocketBook 740 Pro та 740 Color серед пристроїв Amazon Kindle немає: їхній флагман Kindle Oasis оснащений дисплеєм з діагоналлю 7 дюймів, і жоден з Кіндлів не здатен відображати кольоровий контент.

Яку з двох моделей обрати?

Відповідь на це питання залежатиме від того, що саме ви будете читати. Через особливості технології E-Ink Caleido Plus відрбражає чорно-білий текст дещо гірше, ніж дисплей, яким оснащена модель 740 Pro: підложка екрану 740 Color не настільки біла. До того ж кольорова версія приблизно на 1000 гривень дорожча за чорно-білу, тому рекомендувати її ми можемо лише тим, хто значну частину часу буде читати саме кольорові видання.

Рідери PocketBook 740-ї лінійки ажніяк не назвеш дешевими. І їхні екрани так само схильні до механічних ушкоджень, як і всі інші E-Ink дисплеї. Щоб не допустити катастрофічної поломки, вам обов'язково знадобиться захисний чохол. Корпуси обох моделей мають ідентичні розміри, то ж чохол для PocketBook 740 Pro підійде для 740 Color, і навпаки. Найбільш важливу, власне захисну, функцію добре виконує звичайний чохол-книжка, проте ще більш привабливою є його модифікація, в якій кришка дисплею складається як орігамі, утворюючи зручну підставку.