Ну й дівчата! Не встигли ми на пришкільних ділянках впоратись, ще й не дізналися гаразд, хто що робитиме на канікулах, як вони одна поперед одної: "Яким був твій найрадісніший день? Давайте зараз про це твір напишемо, а найкращий надішлемо до дитячого журналу".
Теж мені літератори!
Ми з Петьком хотіли відмовитися: кому потрібна ота писанина? А тоді подумали-погадали і пристали до них. Що не кажіть, а відбиватися од колективу не годиться...
Твір вирішили писати вдома. Витратив я на нього майже увесь вихідний. Сусідські хлопці хто на рибалку подався (саме карасі добре брали), хто в ліс по суниці пішов, по телевізору то мультики, то футбольний матч показували, а я мудрував над аркушем паперу. Не так вже й легко, виявляється, визначити найрадісніший день. Якби найневдаліший — будь ласка: це тоді, як ми з Петькою посварилися через велосипед.
А було так. На день народження дістав я від мами з татом подарунок — справжній гоночний велосипед. "Спорт" називається. З трьома передачами, що регулюють швидкість, і гальмові ручки, як належить спортивному велосипеді,— на рулі; колеса без щитків — то, мабуть, щоб вага була менша. Куди тому Петьковому драндулету, на якому ще його дідусь їздив!
До педалей діставав я лише носками. Довелося татові опустити сідло якомога нижче. Та це мене не засмучувало. Що вдієш, адже такий велосипед не на один рік купляється. А я росту швидко!
Тільки-но виїхав я "Спортом" на вулицю, Петько одразу ж прискочив до мене і попросив дати покататися. Хіба шкода? Катайся! Мій друг раз вздовж вулиці проїхав, другий, а тоді завернув у провулок — тільки його й бачили...
З'явився Петько десь через півгодини — розпашілий, задоволений. Ось тут я і всипав йому перцю! Ще й насварив. Петько образився, сів за руль свого драндулета та й гайнув собі геть. Два дні ми не розмовляли. Навіть батьки наші про те дізналися. Невдовзі Петькові теж купили нового велосипеда, тільки не гоночного, а дорожнього. І ми помирилися.
Тепер разом їздимо, через день міняємося велосипедами.
Та що це я сентименти розводжу, як каже мій старший брат? Хоча стривайте, хіба той день, коли батьки купили велосипеда, не був для мене найрадісніший? Ось і напишу про той день...
Твір, гадаю, вдався. На двох аркушах написав я про те, як ходив з мамою і татом до магазину, як велосипед вибирали, які переваги у гоночного велосипеда перед дорожнім. Закінчив надвечір. Саме й Петько на моєму "Спорті" примчав. Цікаво, чи й Петькові день купівлі велосипеда найрадісніший? Однак не мовив другові жодного слова, вивів його "Минск" з двору, і ми подалися кататися на стадіон.
...Твори читали в понеділок після роботи на пришкільній ділянці. Ніхто, правда, не хотів розпочинати перший. Це манера така у нашому класі. Мнуться-мнуться, а тоді не зупиниш. Я не став огинатися, як інші, і першим прочитав свій твір. Першому, знаю, завше щастить. Однокласники слухали уважно, не перебиваючи. Потім читали свої твори дівчатка.
- Анатолій Давидов — Озивайко
- Анатолій Давидов — Знайда
- Анатолій Давидов — Лісове озеро
- Ще 27 творів →
Олена Неділько описала той день, коли помирилася зі своєю подружкою Танею Панько, Світлані Гучек у той день подарували сіамське кошеня, Рита Музика — навчилася плавати, Віра Новак —стала першорозрядницею з гімнастики. Хлопчики також од них не відстали: Сашко Судак того дня впорався з авіамоделлю, що принесла йому першість на змаганнях, Славко Залізняк вперше надрукувався в піонерській газеті (бачив я тоді його "статтю" — кілька рядочків про те, як ми збирали металобрухт), Васько Січкар навчився їздити на мотоциклі... Яких тільки радощів не спізнали мої однокласники! І всього за один день!
Тут слово взяв Петько. Ану ж, чи збіжаться наші радощі.
Петько розгорнув зошит і став читати:
"Марія Дмитрівна — наша перша вчителька. Як прийшли ми до першого класу, то майже нічого не вміли. Однак Марія Дмитрівна завше нас розуміла і вчила усього: читати, писати, рахувати, а ще водила в кіно, на екскурсії, навіть до театру. Ми швидко звикли до Марії Дмитрівни й приходили до неї і з радощами, і з невдачами.
Та якось Марія Дмитрівна занедужала. Довго її не було в школі, майже місяць. Ми гуртом навідувалися до неї в лікарню. У палату нас, на жаль, не впускали. Але дозволяли передавати вчительці виноградний сік, який, ми знали, вона любить.
І ось одного разу відчинилися класні двері й зайшла нарешті Марія Дмитрівна. Схудла, бліда, та, як завше, усміхнена. Ми спершу заніміли від несподіванки, а тоді повискакували із-за парт і кинулися вітати нашу вчительку з одужанням.
Така була моя найбільша радість у цьому році..."
Ледве Петько закрив зошит, як зчинився неймовірний галас. Я спершу й не здогадався, чим незадоволені мої однокласники.
Адже Петько написав чудовий твір! Справді, що таке велосипед, сіамський кіт або марка з далеких островів у порівнянні з одужанням Марії Дмитрівни?! Прислухався й збагнув, що схвилювало моїх друзів.
— То не тільки Петькова радість! — гукала Таня.
— Ми тоді не менше од Петька раділи! — вторив їй Славко.
І ось тоді я голосно вигукнув:
— Нехай це буде наша спільна радість! Ти ж, Петре, не будеш заперечувати?
Усі зааплодували й оточили мого найкращого друга Петька, а я тихцем вибіг з класу, щоб якомога швидше написати про все, що сталося, до редакції. Першому, переконаний у тому, завжди поталанить.
Надрукуйте мого листа в журналі!