Як стати чарівником

Анатолій Григорук

— Тату, а я можу стати чарівником? — якось запитав маленький Ростик.

— Навіщо тобі? — здивувався тато.

— Щоб геть усе, що забажаю, збувалося.

— А чого б тобі хотілося найдужче?

Ростик на мить замислився, глибокодумно посмикав себе за вухо і сказав:

— Я, знаєш, чого хотів би? Цілісінький пуд шоколаду!

— Овва, який у тебе вовчий апетит! – засміявся тато. – Навіть для чарівника пуд шоколаду забагато. Від такої кількості і в нього живіт може луснути. Або розболиться, що швидка допомога примчить. Ні, Ростику, твоє бажання якесь, я б сказав, несерйозне. Навіть безвідповідальне.

— Ну, тоді я… я зробив би, щоб завжди в нас було літо. Щоб весь час сонечко гріло. Все росло. І бідні пташечки в ірій не відлітали. І купайся цілий рік.

— По-перше, — заперечив тато, — є чимало таких місць на землі, де ніколи не буває ні снігу, ні морозу. І ходи собі в майці й шортах цілий рік. А, по-друге, ти що не любиш весни, коли прокидається всяка билиночка, коли все оживає, цвіте, радіє життю? Або візьми ти осінь! Цієї пори весь світ, наче в золоті. І ниви, й городина, і садки щедро дарують нам свої плоди. Й білосніжна зима теж нічим не гірша. Тут тобі й новорічна ялинка. І на санчатах спускайся донесхочу. І на ковзанах бігай. І сніговика ліпи… Ні, щось ти не все, Ростику, продумав до кінця.

— Тоді, — рішуче сказав Ростик, — я зробив би так, щоб наші обидва дідусі з бабусями ніколи не старіли. Щоб усі люди завжди молоді були. І не хворіли ніколи.

— Оце діло! – схвально підхопив тато. – Про таке багато хто з давніх-давен мріє. І, очевидно, без чарівника тут не обійтися.

— Ну, а як ним стати? – нетерпляче налягав на своєму Ростик.

— Я знаю один спосіб, — лукаво усміхнувся тато. — Але він непростий. Щоб стати, хлопче, чарівником, треба п'ять разів підряд швидко, швидко, й жодного разу не збившися, проказати одне слівце. А воно складненьке: "орбірідонтіжурсардішкопфурт". Прокажеш його скоромовкою п'ять разів підряд — і висловлюй своє бажання. Воно тут-таки й збудеться...

Вже другий тиждень Ростик тренується вимовляти це химерне слово. Але поки що без успіху.

Ану ж ви спробуйте!