Павленко Марина

Повні тексти творів

Життя видатних дітей

Марина Павленко про Павла Тичину Надію Суровцову Василя Симоненка Василя Стуса Ірину Жиленко
Павло Тичина
ЯНГОЛИ ДЛЯ ПАВЛУСЯ ТИЧИНИ
… Перший янгол двері відчиняє,
другий янгол столи застеляє,
третій янгол
хрещеному нарожденому..

Читати повністю →

Миколчині історії

МИКОЛЧИНІ ІСТОРІЇ
НАЙДА
Найда — це Миколчин пес.
Найда Миколку охороняє.
Якщо хлопчик надумає іти до Школи, Найда проводить його аж до воріт. І чекає за парканом, переховуючись від Прибиральниць та Завгоспа, аж поки Миколці не обриднуть уроки, й вони знову не будуть разом.
Школа — чужак. Вона тхне Миколчиними почервонілими вухами й зауваженнями в щоденнику. Школа вважає Миколку поганим учнем і навіть ледарем. Найда потайки завжди гарчить на Школу й не проти б її покусати...

Читати повністю →

Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія

1. РУСАЛКА ЇДЕ НА МОРЕ
Невже здійсниться, збудеться, станеться? Якихось кільканадцять годин цим просторим сяйливим автобусом — і Софійка побачить море!..
Дівчинка захоплено вбирає очима простору асфальтівку, яка стрімко намотується на автобусні колеса, жадібно роздивляється небачені мінливі зелені краєвиди.
Як добре, що їхня невтомна Діда Василівна, вкотре залучивши вчителя фізкультури й декого з кураторів інших класів, розробила й організувала цей загальношкільний канікулярний маршрут!..

Читати повністю →

Русалонька із 7-В проти русалоньки з Білокрилівського лісу

1. Лижна прогулянка
— Софійко, гайда з нами! — Дмитрик, упираючись палицями, зробив кілька незграбних скрипучих кроків. Готувавсь укотре пошелестіти лижнею зі стрімкої сліпучої гори вслід за однокласниками.
— Я пас! — задихано відповіла дівчинка й знеможено плюхнулась на засніженого плаского валуна. Цей камінь — точно мов канапа: над "сидінням" здіймається висока й полога кам’яна стіна — "спинка". Зіпрись — і спостерігай. Ух! Більше немає сил! З’їжджати захопливо, та видиратись назад.....

Читати повністю →

Русалонька із 7-В та загублений у часі

1.Здрастуй, нове життя!
Питання вирішене: Софійка на серпень вирушає до табору відпочинку.
Хоч мама ще бідкалась, мовляв, не буде кому допомогти з Ростиком, а тато потерпав, що вперше відпускають доню надовго й далеко, ніхто вже не сумнівався: до табору Софійка таки поїде.
— Як ти там будеш без нас, дорогенька? — запитувала мама вслід мікроавтобусові, що віз на оздоровлення вишнопільських дітей. І робила "па-па!" пухкенькою Ростиковою ручкою.
— Хто за тобою підбиратиме твої речі?..

Читати повністю →

Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських

Марина Павленко Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських
Серед творів Марини Павленко – чимало казок. Їх читають і наймолодші, і їхні батьки. Таке вже правило в авторки: справжні казки мають захоплювати не лише дітей, а й дорослих.
Марина Павленко – неодноразова переможниця літературного конкурсу видавництва "Смолоскип". А книга, яку ти зараз тримаєш у руках, здобула нагороду конкурсу "Коронація слова"...

Читати повністю →

Русалонька із 7-В. В тенетах лабіринту

1. РАНОК ІЗ КАРТИНКИ
"Ночуй у шафі!"
Причулось? Чи справді? Коли Софійка розв’язує алгебру, до її голови прибивається чимало безпритульних, а то й зовсім безверхих думок. То й зараз відмахується, як від набридливих мух, що повилазили на сонце з весною.
Уже майже вдумалася в умову. Ех, ще ж так недавно вдумувалась у ті умови і старанно писала розв’язок тільки заради того, щоб дати списати Кулаківському!..
"Ночуй у шафі!"
Ну, в Софійки таке буває...

Читати повністю →
Дивіться також