Повх Лідія Петрівна

Біографія

  • Повх Лідія Петрівна

Педагог і поетеса Лідія Петрівна Повх (справжнє прізвище Ходанич) народилася 25 квітня 1961 року в с. Кушниця Іршавського району Закарпатської області. Із золотою медаллю закінчила середню школу , а потім філологічний факультет Ужгородського державного університету.Працювала вчителем української мови та літератури в загальноосвітніх школах. З 2004 року працює на посаді доцента в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти, завідувач кафедри педагогіки та психології.

Лідія Повх – член Національної Спілки письменників України, тричі лауреат літературної премії ім. Ф Потушняка, Всеукраїнської премії ім. Зореслава. Вона автор більше 100 наукових публікацій з педагогіки та методики викладання суспільних дисциплін.

Вірші Лідія Повх почала писати з другого класу. Для дітей вийшли друком її збірки: "Йшла ворона по перону", "Політ на кулі", "Школярі-школярики", "Біла хата на горбку", "Канікули", "Саламандра йде у мандри", "Як цуценя сніжинки ловило".

Її твори для дітей, цікаві не тільки дітям, а й дорослим – вони повертають кожного в неповторний світ шкільного дитинства. У кожному вірші присутні гумор, легкість, цікавий сюжет.

Твори Лідії Повх: