Піскозуб Дарія Андріянівна

Біографія

  • Піскозуб Дарія Андріянівна
  • Піскозуб Дарія Андріянівна

Дарія Піскозуб — сучасна українська письменниця, яка здебільшого працює у фантастичних жанрах: фентезі, космоопера, постапокаліпсис.

Дарія Піскозуб народилась 6 червня 1997 року у м. Львів. У 2020 році закінчила Національний університет "Львівська політехніка" за спеціальністю "Комп'ютерні науки". З 2018 року працювала на позиції проєктної менеджерки в різноманітних ІТ-компаніях. Любить настільні ігри і танцювати бачату.

У 2019 році Дарія з твором "Машина" перемогла у конкурсі фентезійних романів "Брама", а вже наступного року у видавництві Vivat вийшов цей дебютний роман авторки. "Машина" — перша книга однойменної тетралогії, яка розповідає про світ, де зникла цивілізація, натомість залишився штучний інтелект, божество Машина, яка керує останніми племенами на Землі. Але в один момент Машина починає змінюватись і людство задумується, чим вона є насправді. Другою книгою циклу є книга "Гемма".

Дарія Піскозуб є співзасновницею проєкту "Фантастичні Talk(s)", що об'єднує п'ятьох українських письменниць-фантасток: Ірину Грабовську, Наталію Матолінець, Світлану Тараторіну, Наталію Довгопол та саму Дарію. У 2022 році авторки видали збірку оповідань "Хроніки незвіданих земель", в яку увійшла космоопера Дарії "Земля обітована" про Україну 23 століття. За час участі у проєкті письменниця брала інтерв'ю у таких відомих авторів та авторок фентезі та наукової фантастики як Ребекка Кван, Джонатан Страуд, Джо Аберкромбі, В.Е. Шваб, Лі Бардуго, Голлі Блек, Джо Гілл та інших.