Кідрук Макс Іванович

Біографія

  • Кідрук Макс Іванович
  • Кідрук Макс Іванович
  • Кідрук Макс Іванович

Макс Кідрук народився 1 квітня 1984 року в селищі Володимирець Рівненської області.

Навчався у фізико-математичному класі з посиленим вивченням іноземної мови. У 2001 році закінчив школу із золотою медаллю. Того ж року вступив на Механіко-енергетичний факультет в Рівненському університеті водного господарства (спеціальність "Теплоенергетика"). На третьому курсі почав працювати на російську компанію "АСКОН" програмістом. Займався розробкою CAD-систем.

Бренд-лого Кідрука

2005 переїхав до Києва. Вступив до аспірантури НТУУ "КПІ" на Теплоенергетичний факультет.

2007 року Максим Кідрук виграв грант на навчання за кордоном і виїхав на проживання до Стокгольма (Швеція), де вступив до аспірантури Королівського технологічного інституту. Наукового ступеня у Швеції не отримав через те, що достроково покинув аспірантуру. Почав мандрувати Європою.

Впродовж 2007—2008 рр. побував у Фінляндії, Норвегії, Італії, Франції, Балтійських країнах.

Влітку 2008 Кідрук вирушає у тривалу подорож Мексикою. Вона стала першою великою мандрівкою за океан. Результатом поїздки стала книга "Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії", яка у 2009 здобула ІІ премію на конкурсі "Коронація слова".

Влітку 2009 здійснюється ще одна велика подорож — до Південної Америки (Еквадор, Перу, Чилі) та острова Пасхи, де Макс Кідрук став першим офіційно зареєстрованим українцем. На основі цієї поїздки було написано книгу "Подорож на Пуп Землі" (у двох томах), яка вийшла друком у 2010 році.

Того ж року "Мексиканські хроніки" займають друге місце у конкурсі "Книга року від журналу Корреспондент". Пізніше в грудні Кідрук вирушає у мандри до Пантаналу (Бразилія). Ця мандрівка лягла в основу книги "Любов і піраньї".

Зимою 2010–2011 Кідрук мандрує країнами Близького Сходу (Ліван, Сирія, Йорданія та Єгипет). Цілий місяць проводить у пустелі Сахара, відвідавши всі п'ять оаз: Дахла, Аль-Харґа, Фарафра, Бахарія та Сива. На початку лютого, повернувшись із Сахари, письменник став свідком єгипетської революції.

У квітні 2011 вирушив до Нової Зеландії в рамках акції "На Зеландію!", організованою разом із Сергієм Притулою. За словами учасників акції, її мета — ""передати привіт" новозеландцям, відплативши тим самим за безсоромний конкурс "Win a Ukrainian Wife"".

У грудні 2011 — лютому 2012 мандрував Намібією та Анголою.

У квітні 2014 році вийшли автобіографічна книга "На Зеландію!", у якій Максим Кідрук змалював свої враження від подорожей Сахарою і єгипетської революції в Каїрі, історії у аеропорті Дамаска та помсту в рамках акції "На Зеландію!".

На початку 2012 Кідрук заявив про завершення роботи над першим українським техно-трилером. Книга під назвою "Бот" вийшла друком 25 вересня 2012 року.

У вересні 2013 з'явився технотрилер Максима Кідрука "Твердиня".

Восени 2014 року вийшов друком трилер "Жорстоке небо" — роман-катастрофа з елементами детективу, який автор характеризує як перший український роман про українську авіацію. У книзі розповідається драматична історія про розслідування авіакатастрофи українського літака у Франції, частково заснована на реальних подіях. Однією з особливостей роману є те, що головним героєм стала жінка.

У квітні 2015 року на замовлення польського видавництва Akurat з'явилася публіцистична книга "Ja, Ukrainiec". Українське видання надрукувало видавництво "Клуб сімейного дозвілля" під назвою "Небратні". У книзі аналізується історія відносин України та Росії від визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького до Євромайдану та війни на Сході.

У 2022 Макс Кідрук відкриває власне видавництво — "Бородатий Тамарин". Це спільний проєкт Макса і Тетяни Кідруків, першою із книжок якого, стануть "Нові Темні Віки". Видавництво "Бородатий Тамарин" спеціалізуватиметься на нонфікшні та науковій фантастиці.

Твори Макса Кідрука: