Соловій Христина Іванівна

Біографія

  • Соловій Христина Іванівна
  • Соловій Христина Іванівна

Христина Іванівна Соловій народилася 17 січня 1993 року в Дрогобичі в родині хорових диригентів. Батьки співачки познайомилися у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка.

Олександра Стефанівна Соловій, мати співачки, викладає хор у старших класах Дрогобицької музичної школи. Батько, Іван Володимирович Соловій, був державним службовцем у відділі культури Дрогобицької міської ради. Бабуся, Ольга Євгенівна Скробало, упродовж тривалого часу працювала керівником ансамблю бандуристів. Але з народженням онука (Євгена Соловій), а потім й онуки, пішла на пенсію, щоб присвятити себе вихованню дітей. Вона неодноразово заспівувала онукам старовинних галицьких пісень, розповідала українські казки та легенди. Часто й сама складала пісні та вірші, трохи грала на фортепіано.

В 11-річному віці Христина дізналася, що має на чверть лемківське походження. Цьому посприяло прослуховування пісні "Под облáчком" версії Анички Чеберенчик, що вплинуло на подальше світосприйняття та музичний смак виконавиці.

У 2011 році Христина Соловій закінчила музичну школу по класу фортепіано. Після переїзду з родиною до Львова ще три роки проспівала в хорі "Лемковина". Віковий діапазон учасників становив 50–80 років, тоді як Христині було всього 17. Участь у колективі дуже вплинула на затвердження її як особистості. Співачка разом з хором почала їздити на український фестиваль "Лемківська ватра".

Батьки ніколи не наполягали, аби діти займалися лише музикою. Тому брат закінчив Львівську політехніку, а Христина — філологічний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка.

2013 року у виконанні Христини Соловій пролунала лемківська пісня "Горе долом ходжу" на телевізійному пісенному конкурсі "Голос країни-2013" в Україні. Після виступу співачка потрапила в команду до українського продюсера Святослава Вакарчука. 20-річна дівчина підкреслила, що ніколи не співатиме російську поп-музику.

Завдяки конкурсу Соловій почала працювати зі Святославом Вакарчуком, випустивши одразу ж декілька кліпів на власні слова та музику.

22 вересня 2015 року Соловій презентувала дебютний альбом "Жива вода". У ньому розкрилася вся краса народної музики лемків, виконаних у аранжуванні, близькому до джазового. Окрім десяти авторсько адаптованих народних пісень, в дебютнику є й два власні твори — "Тримай" і "Синя пісня".

26 жовтня 2018 року вийшов другий альбом "Любий друг", у створенні якого Христина була основним джерелом натхнення та об'єднала живу музику з електронікою. Милош Єлич, Павло Литвиненко та Олексій Саранчин також стали саунд-продюсерами альбому. Він скаладається з 11 авторських пісень Христини Соловій. Того ж року лірична композиція "Стежечка" стала офіційним саундтреком до фільму "Крути 1918".

Твори Христини Соловій: