Матола Микола Омелянович

Біографія

  • Матола Микола Омелянович

Микола (Дионизій) Омелянович Матола народився 8 січня 1952 року в м. Мукачево Закарпатської області в сім'ї робітника-будівельника.

Після закінчення школи Микола Матола вступив на філологічний факультет Ужгородського університету, який закінчив у 1974 році.

Працював у бюро молодіжного туризму "Супутник", як перекладач, згодом журналістом в обласних газетах та на радіо, в Товаристві книголюбів, у Закарпатському музеї архітектури та побуту, в українсько-канадському підприємстві "Кобза", багато уваги приділяв громадській діяльності. Писав сценарії телепередач, був консультантом трисерійного фільму "Жменяки" за однойменним романом Михайла Томчанія.

Ще зі шкільних років Микола Матола писав вірші, друкувався на сторінках обласної преси. Він багато перекладав – зі словацької, чеської, французької, казахської. За життя видав збірки "За білими веснами" (1979), "Погідний ранок" (1986), "Не сміємо не бути" (1991), "Дозоване повітря" (2002).

За збірку віршів "Дозоване повітря" Миколі Матолі в 2003 році було присуджено літературну премію імені Василя Симоненка.

Микола Матола вболівав і боровся за незалежність України, її долю й волю, був патріотом свого краю, держави.

Твори Миколи Матоли: