Купріян Ольга

Біографія

  • Купріян Ольга
  • Купріян Ольга

Ольга Купріян народилася 23 травня 1988, с. Маковище Макарівського району Київської області в родині вчителів — українська письменниця, літературна критикиня, літературознавиця, співзасновниця щорічного "Рейтингу критика: найкращі дитячі та підліткові книжки року", координатор проекту підтримки дитячого читання BaraBooka. Простір української дитячої книги.

З першого класу мріяла бути письменницею. Закінчила Національний університет "Києво-Могилянська академія", факультет української філології.

Ще в університеті писала відгуки та рецензії на сучасні книжки, опановувала жанр інтерв'ю. Працювала випусковим редактором української газети, що спеціалізувалася на українському книговиданні та літературній критиці "Друг читача", редакторкою українського книжкового вебпорталу "ЛітАкцент", коректоркою та керівником прес-центру у видавництві "Грані-Т".

З 2013 року веде блог про дитячу й підліткову літературу "Читацькі нотатки Христі Нечитайко".

Авторка повісті для підлітків "Солоні поцілунки" (ВЦ "Академія", 2016), що ввійшла в короткі списки "ЛітАкценту року" та отримала відзнаку "Рейтингу критика" за найкращий дебют.

У 2018 році вийшли книжки "Беркиць проводжає дідуся" (серія "Читальня", видавництво "Ранок") і "Суперклей для вази" (серія "Слухай серцем", "Ранок").

У 2019 році у спільному проекті літагенції "BaraBooka" і видавництва "Ранок" вийшла ще одна книжка на тему бобрів – "Боброго ранку!" з ілюстраціями Марини Шутурми, а також книжка-картинка "Мамонт" із ілюстраціями Грасі Олійко. Оповідання "Майори" ввійшло в електронну збірку "Окуляри і кролик-гном", доступну для вільного завантаження на сайті видавництва "Братське".

На замовлення "1+1 Media" та видавництва "Книголав" написала "Щоденник Лоли" (2018), книжку-приквел до популярного серіалу "#Школа". На презентацію книжки та зустріч із героями серіалу під час Форуму видавців у Львові прийшло близько 4 тисяч людей. Книжку відзначило журі премії "ЛітАкцент року 2018".

У співавторстві з журналісткою Яніною Соколовою написала книжку для дорослих "Я, Ніна" (2019), яка отримала відзнаку BookForum Best Book Award 2020 у категорії "Сучасна українська проза".

2021 року у "Видавництві Старого Лева" вийшла книжка "Мирослава та інші з нашого двору".

У 2023 року вийшла українсько-польська книжка-картинка "Муркиця загубилася. Zagubiona Mruczusia", що описує досвід вимушеної еміграції під час російсько-української війни. Польський переклад зробила Анета Камінська. Книжка вийшла завдяки стипендійній програмі "Pogranicze".

Любить купувати й дарувати книжки, особливо дитячі. Не здатна назвати улюбленого письменника, зате завше готова перерахувати з десяток книжок, які перевернули її світ.

Твори Ольги Купріян: