Корепанов Олексій Якович

Біографія

  • Корепанов Олексій Якович

Олексій Якович Корепанов (6 серпня 1953, Калінін) — російськомовний український радянський письменник-фантаст та літературний редактор.

Олексій Корепанов народився у 1953 році в місті Калінін у сім'ї викладача місцевого педінституту та вчительки. У 6 років майбутній письменник втратив батька.

Після закінчення школи Олексій Корепанов вступає до педінституту, який за рік реорганізовується у Калінінський державний університет, на історичний факультет. Після закінчення університету Корепанов нетривалий час працює викладачем кафедри загальної історії в рідному учбовому закладі.

Пізніше він разом із родиною переїздить на батьківщину дружини — до Кіровограда. Там Корепанов спочатку працює відразу в двох школах вчителем історії, суспільствознавства, а пізніше також і права.

За короткий час Олексію Корепанову запропонували посаду інструктора районного комітету ВЛКСМ.

В 1987 році став відповідальним секретарем Кіровоградської обласної організації товариства "Знання". Під час роботи на цій посаді Олексій Корепанов, за його власним визнанням, найбільшу увагу надавав читанню лекцій про фантастичну літературу та пошук позаземних цивілізацій.

У 1992 році Корепанов став співзасновником і головним редактором обласного журналу "Порог", який поступово з обласного краєзнавчого та науково-популярного журналу став всеукраїнським журналом із орієнтацією переважно на публікацію науково-фантастичних творів. У журналі публікувалися не тільки автори з України, а й письменники з Білорусі, Казахстану, Молдови, Росії, Польщі, Ізраїлю, Індії, США та інших країн. Журнал виходив до 2008 року, пізніше випуск його припинився у зв'язку із відсутністю фінансування, проте в цьому ж році він розпочав випуск альманаху "Порог-АК", який став своєрідним спадкоємцем журналу, в якому також публікуються як прозові, так і віршовані фантастичні твори авторів з різних країн.

Літературну творчість Олексій Корепанов розпочав ще в шкільні роки, розпочавши свою творчість із рукописних фантастичних оповідань. Тривалий час він не міг опублікувати своїх фантастичних творів.

Першим опублікованим твором письменника стало реалістичне оповідання "Кольорові дні", надруковане в багатотиражній газеті Калінінського державного університету "Калінінець" у 1975 році.

А першим опублікованим фантастичним твором стало оповідання "Що йому сказати?", опубліковане в 1988 році українською мовою в кіровоградській газеті "Молодий комунар".

Після цього Корепанов опублікував низку фантастичних романів, повістей та оповідань, як у редагованому ним журналі "Порог", так у інших періодичних виданнях та збірках фантастичних творів.

Для творчості письменника характерною є філософська фантастика, яка є малохарактерною для письменників із країн колишнього Радянського Союзу. Особиво помітним серед творів Корепанова у цьому піджанрі фантастики є роман "Знайти Едем", у якому описується насильницьке переселення із Землі майбутнього усього людства надмогутньою цивілізацією, оскільки воно спричинилось до катастрофічного екологічного забруднення навколишнього середовища, зробивши його непридатним для проживання, та намагання головного героя книги знайти дорогу на Землю.

Олексій Корепанов також частину творів написав у піджанрі химерної фантастики. Найбільш відомим із творів письменника у цьому піджанрі є повість "Звичайна прогулянка", в якій описуються фантасмагоричні пошуки героєм свого "Я", та свого реального світу. До цього ж піджанру можна віднести й роман письменника "Вино Асканти", в якому письменник-фантаст потрапляє у вигаданий ним же світ. Окрім того, Олексій Корепанов є автором збірки віршованих творів "Недуг буття".

Твори Олексія Корепанова: