Гуменюк Надія Павлівна

Біографія

  • Гуменюк Надія Павлівна
  • Гуменюк Надія Павлівна

Надія Павлівна Гуменюк (Лис) — українська поетеса, прозаїк, публіцист. Дружина відомого волинського письменника Володимира Лиса.

Надія Гуменюк народилася 2 січня 1950 р. у селі Онацківці Полонського району Хмельницької області. Поетеса, прозаїк, публіцист. Закінчила Хмельницьке педагогічне училище та факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка.

Журналістську діяльність розпочала 1973 року в редакції Каланчацької районної газети на Херсонщині. Працювала кореспондентом Рівненського обласного радіо, завідувачем відділу Луцької районної газети, редактором радіогазети Луцького шовкового комбінату, заступником головного редактора луцької міської газети "Народна трибуна". З 1996 року – редактор відділу культури Волинської обласної газети "Віче". Також Надія Гуменюк є членом Національної спілки журналістів України, членом Національної спілки письменників України. Нагороджено Почесним Знаком Національної спілки журналістів України.

Вперше публікуватися розпочала у десятирічному віці у всеукраїнській газеті для школярів "Зірка". 1965 року стала переможцем літературного конкурсу на честь ювілею цього видання та була нагороджена двомісячною путівкою до Міжнародного дитячого табору "Артек". 1972 року відбувся дебют у журналі "Радянська жінка", з благословення Любові Забашти. Далі – публікації у журналах "Україна", "Жовтень", "Прапор", колективних збірниках. 1992 року надрукували і першу збірку поезій Надії Гуменюк "Країна світла". 1994 року вийшла збірка віршів "Каріатиді", а 2000 року — "Однокрил".

Поезії Надії Гуменюк властиво громадянське звучання, філософське осмислення світу, щирість; вся вона пронизана ліричним струменем, балансує десь на межі жорстокої дійсності та пошуку ідеалу, земного та небесного, скороминущого та вічного.Надія Гуменюк також є автором книг для дітей. Дуже популярними серед дітей стали її книжки: "Чапіки-Чалапікі", "Веселка для Веселика", "Де гуляє крокотам" та інші.

Книга "Веселка для Веселика" була представлена у Києві на виставці у Національній спілкі письменників України як одне з найкращих видань для дітей у 2001 році, а книга "Де гуляє крокотам" отримала диплом у номінації "Література для дітей" на Першому книжковому форумі, який проходив у Тернополі у 2003 році.

Автор збірок віршів: "Країна світла", "Каріатиді", "Однокрил", "Тайнопис тиші", книжок для дітей "Чапики-Чалапики", "Вечелка для веселика", "Де гуляє крокотам?", "Святвечір", "Котилася писанка", "Сказка про козака Ярка та Яринку-Живинку", "Силуєт на вежі".

Лауреат літературно-мистецької премії імені О. Кримського. Роман письменниці "Янгол у сірому" став дипломантом конкурсу "Коронація слова – 2011".

Чоловік Надії Гуменюк – відомий український письменник Володимир Лис. Майстер червоного слова та глибоко народний письменник. Перелік його нагород вражає: "Людина року", кавалер ордена "За заслуги" ІІІ ступеня, автор "Найкращого роману десятиліття" (за роман "Століття Якова"), володар численних премій конкурсу "Коронація слова", "почесний громадянин Волині".