Рогожа Віталій Дмитрович

Біографія

  • Рогожа Віталій Дмитрович

Рогожа Віталій Дмитрович народився 26 жовтня, але за сімейними обставинами в свідоцтві про народження стоїть дата 24 листопада 1947 року у селі Мурахівка Березнегуватського району Миколаївської області. Вірші почав писати ще у школі, після закінчення якої приїхав до Миколаєва. Любов до слова привела його до Миколаївського обласного літературного об'єднання при газеті "Южная правда", яке очолював письменник Михайло Іванович Божаткін. Першими наставниками Віталія у літературній творчості стали поети В'ячеслав Качурін, Еміль Январьов та прозаїк Олександр Сизоненко.

Друкується в періодичних виданнях. Пише лірику і пісенні тексти, покладені на музику. Крім віршів, з-під його пера вийшли повісті, та п'єса. Видав кілька філософських та історіософських праць. Є автором популярної трилогії романів "Запороги" ("Петро Сагайдачний", "Богдан Хмельницький", "Іван Мазепа").

2015 року автор Віталій Дмитрович Рогожа та Видавничо-книготорговельна компанія "Самміт-Книга" за книжкове видання "Запороги. Роман перший. Петро Сагайдачний" стали лауреатами премії Президента України "Українська книжка року" у номінації "За сприяння у вихованні підростаючого покоління". За видання "Запороги. Роман третій. Іван Мазепа" нагороджений почесною відзнакою "Срібний клейнод" родини Мазеп.

У січні 2017 року видав роман "Отава" про події Української національної революції 1917-1921 років.

2019 рік – вийшла в світ перша книга роману "На зламі імперій" "Не віддаймо Україну нікому". У романі вперше в художній літературі осмислюється трагічна і правдива історія становлення українського народу у двадцятому сторіччі. На тлі першої світової війни і зламу головних європейських імперій, показано національно-визвольну боротьбу українського народу.