Алядінова Лейля Шамілівна

Біографія

  • Алядінова Лейля Шамілівна

Алядінова Лейля Шаміілівна народилася 9 квітня 1947 року.

Єдине, що прикрашало дитинство — це книги. В будинку на першому місці стояла література. Якщо тато їхав у відрядження, він завжди привозив з поїздок масу книг. Матеріально жили важко, час був нелегкий, повоєнний, складно було з харчуванням, з одягом ... Але в будинку завжди панувала незвичайна творча атмосфера. Будинок був повний гостей — письменники, композитори, артисти.

У дитинстві читала захлинаючись, будь то періодична преса, класика російська, зарубіжна .. Під впливом всього цього почала писати. Перший твір — розповідь про їжачка — написала в 4 класі. У 7 класі нову розповідь надрукували в газеті "Піонер Сходу". Писала короткі розповіді.

Закінчила ташкентський університет. Філолог. Дуже вплинув на творчість чоловік (нині покійний) — поет, член Спілки письменників Адхат Сінугил. Вперше побачилися в Ташкенті , познайомилися, потім почався роман в листах, одружилися, і переїхали в Ташкент.

До 1994 жила і працювала редактором у видавництвах і наукових інституціях в Ташкенті, зокрема музичним редактором "Узтелерадіо".

З 1994 живе і працює в Україні, спеціальний кореспондент газети "Голос Криму".

Публікації:

Журнал "Звезда Востока" (російською мовою);

"Йилдиз" (кримськотатарською);

"Ідель" (татарською);

Збірник сучасної кримськотатарської прози "Самотнiй пiлiгрим";

До видання готується збірник оповідань.