Сумишин Микола Флорович

Біографія

  • Сумишин Микола Флорович

Сумишин М.Ф. народився 15 квітня 1940 року в селі Водички Хмельницького району Хмельницької області. Батьки Миколи Флоровича корені жителі с. Водички .Батько працював водієм в місцевому колгоспі, а мати працювала в ланці. В сім'ї Сумишиних крім Миколи була ще сестра Галина і братик Іван.

Дитинство та юність письменник провів в с. Водички. Навчався в Водичківській семирічній школі. Після закінчення семи класів сімя переїздить в с.Наркевичі Волочиського району Згодом Микола Фролович пішов працювати будівельником на цукровий завод, що в селищі Наркевичі Потім була служба в армії.

В 1968 році закінчує факультет журналістики Львівського державного Університету. Після закінчення повернувся у село Маркевичі, де працював у будинку культури — бо любив гарно грати та співати. Через деякий час переїздить до м. Хмельницького і починає працювати у тодішній газеті "Корчагінець" завідувачем кабінету молодого автора при Хмельницькій обласній організації Спілки письменників України, першим заступником редактора обласної газети "Подільські вісті"

Член спілки письменників України з 1974 року. Лауреат обласної молодіжної премії.

Проживає у місті Хмельницькому.

Автор книг "В дорозі" (1972), в якій розповідається про рідне село Водички, його дитинство, про важку працю колгоспників.; "Вісь" (1976); "Уроки" (1978) , "Хто там, у сутінках ?" (1992).Повість "Уроки" та кращі оповідання вийшли окремою збіркою в перекладі російською мовою. Письменник створив кілька п'єс. Одна з них "Перехід", поставлена на сцені Хмельницького обласного театру (1983). Впродовж останнього десятиліття активно працює в журналістиці, поповнюючи власний письменницький доробок публіцистикою на злобу дня. Інформація із джерела: "Літературна Хмельниччина".

Твори Миколи Сумишина: