Шарварок Олександр Юрійович

Життєпис

  • Шарварок Олександр Юрійович

Олександр Юрійович Шарварок народився 4 грудня 1944 року в Баришівці, що на Київщині. У тій самій Баришівці, що пізніше стала відомою, як "столиця неокласиків", через те, що тут у 1920-х роках жили й працювали Микола Зеров, Юрій Клен (Освальд Бургардт) та Віктор Петров (Домонтович), якого деякі дослідники також вважають шостим з "грона п’ятірного". Закінчив Баришівську середню школу та факультет журналістики Київського університету. Працював столяром у радгоспі "Баришівський", редакціях газет "Баришівські вісті", "Літературна Україна" та журналу "Київ". Нині – літредактор часопису "Україна".

Першою "путівкою в життя" літературне завдячує незабутньому В’ячеславу Чорноволу, який 1964 року опублікував у газеті "Молода гвардія" конкурсний вірш "Муса Джаліль", який отримав другу премію. Невдовзі в Нью-Йорку (видавництво "Пролог", 1967 р.) вийшла антологія "Шістдесят поетів шістдесятих років", упорядкована Богданом Кравцівим. У передмові до збірника він так відгукнувся на поетичний доробок одного з наймолодших (на тоді) "шістдесятників": "...автор надиво зрілих і змістом і формою віршів Олександер Шарварок..."

Автор одинадцяти поетичних книжечок, кількох збірників есеїв. Автор проекту та редактор-упорядник колективного збірника "Тарас Шевченко в моєму житті".