Вільям Моррісон

Біографія

  • Моррісон Вільям

Вільям Моррісон (англ William Morrison), справжнє ім'я Джозеф Самаксон (Joseph Samachson), народився 13 жовтня 1906 року у м. Трентон, Нью-Джерсі. Помер 2 червня 1980 у Чикаго) — американський біохімік і популяризатор науки і письменник-фантаст.

Закінчив Університет Ратгерса, в 23 роки отримав ступінь доктора філософії (Ph.D.) в Єлі. Був асистентом професора в коледжі і університеті, вів наукову роботу, багато років був професором біохімії в Університеті Лойоли (до 1973 року). Писав книги про балет і театрі, про археологію, виступав як перекладач з російської. У 1941-1958 роках опублікував близько 80 науково-фантастичних оповідань, також автор трьох романів.

Під псевдонімом Вільям Моррісон він вперше увійшов у жанр наукової фантастики з новелою "Медицина" (1941) у "Захопливих дивовижних історіях". Протягом 1950-х років він друкувався переважно в "Галактиці", особливої уваги заслуговує новела "Модель судді" (1953). Він уперше опублікував повість "Країна-лікар" (1953) в антології "Зоряні науково-фантастичні оповідання" № 1, складеною Фредеріком Полем. Він також є автором роману для молоді Мела Олівера та "Космічний ровер на Марсі" (1954).

Крім того, Самахсон, окрім своєї наукової роботи, переклав ряд наукових праць та здобув заслужену репутацію автора книг для молоді.

Твори Вільяма Моррісона: