Макс Шулмен

Біографія

Макс Шулмен, американський письменник-гуморист (1919-1988 рр. ) народився у Сент-Полі, штат Міннесота. Під час навчання у місцевому університеті був колумністом студентської Minnesota Daily, а також публікувався в університетському гумористичному журналі Ski-U-Мах.

Добре відомий як сценарист багатьох фільмів та серіалів. (До речі, існує фільм, знятий по роману Rally Round the Flag, Boys! у 1958 році з Полом Н'юменом у головній ролі.)

Веселий, насичений добрим гумором роман отримав свою назву з пісні часів Громадянської війни в США, яка була написана у 1862 році американським композитором Джорджем Фредеріком Рутом. Пісня "Бойовий поклик свободи" (Battle Cry of Freedom), також відома як Rally Round the Flag, високо піднімала бойовий дух солдатів і була дуже популярна серед союзників.

В цій книзі, назву якої дотепно перекладено як "Хлопці, наших б'ють!", автор розповідає про будні типового американського містечка Патнем-Лендінга…

Після свого первинного успіху з Добі Гіллісом на початку 1950-х років Шульман створив гумористичну колонку "На кампусі" для понад 350 колективних газет в один момент. Він пілотував черговий серіал для CBS для сезону 1961 року "Daddy-O".

Пізніше роман "Хто-небудь отримав матч?" наситив як телебачення, так і тютюнову промисловість (що було іронічно, оскільки його колонку "На кампусі" спонсорувала сигаретна компанія). Останнім його головним проектом був "House Calls", який розпочався як фільм 1978 року за мотивами однієї з його історій, в ньому знялися Уолтер Маттау та Гленда Джексон. Шульман був головним сценарістом.

Шульман був одним із співпрацівників у науково-популярній телевізійній програмі Light's Diamond Jubilee 1954 року, приуроченій до 75-річчя винаходу лампочки.

Його дочка, Марта Роуз Шульман, є автором кулінарної книги.

Макс Шульман помер 28 серпня 1988 року від раку кісток у віці 69 років у Лос-Анджелесі, Каліфорнія.

Твори Макса Шулмена: