Хосе Рівера

Біографія

  • Рівера Хосе

Хосе Рівера (народився 24 березня 1955 року) — драматург і перший пуерториканський сценарист, який був номінований на "Оскар".

Перші роки

Рівера народився в районі Сантурс, Сан-Хуан, Пуерто-Ріко в 1955 році. Він виріс в Аресібо, де прожив до 1959 року. Сім'я Рівера переїхала з Пуерто-Ріко, коли йому було 4 роки, і переїхала до Нью-Йорка. Вони оселилися на Лонг-Айленді, навколишнє середовище якого мало міг би вплинути на нього в майбутньому. Його батьки були дуже релігійними, і він виріс у домогосподарстві, єдиною книгою якого була Біблія. Його родина любила розповідати історії, і він багато чому дізнався, почувши ці історії. У дитинстві він також любив дивитися серіали "Сутінки" та "Зовнішні обмеження Т. В.". Початкову та середню освіту здобув у системі державних шкіл штату Нью-Йорк. У 1968 році, коли Рівера було 12 років, він побачив мандрівну компанію, яка виконує п'єсу "Румпельштільцькін" у своїй школі. Свідчення колективної реакції глядачів на виставу переконало молодого Рівера, що колись він теж хотів би написати п'єси.

Кар'єра

Багато його п'єс були створені по всій країні і навіть перекладені на декілька мов, серед яких: Будинок Рамона Іглесіаса, Хмарна тектоніка, Вулиця сонця, Сонети для старого століття, Суеньо, Гіганти, які мають нас у своїх книгах, Посилання до Сальвадора Далі Зробити мене гарячим і обожнювати стару жінку. У 2003 році хмарна тектоніка була представлена ​​на XLII фестивалі Пуерто-Риканського театру, заході, спонсором якого є Пуерто-риканський інститут культури, у Сан-Хуані. Рівера допоміг створити театральну компанію, засновану в Лос-Анджелесі, The Wilton Project.

Телебачення

Рівера в якості письменника зробив наступні шоу: "Дім Рамона Іглесіаса" (1986) (телебачення), "Сімейні справи" (1989) (серіал), "Книга про джунглі: Історія Мауглі" (1998), "Нічні бачення" (2001) (телесеріал ) та сегмент "Гармонії" з Shadow Realm (2002). Він також був співавтором та співпродюсером телевізійного серіалу NBC, Eerie, Індіана з Карлом Шефером.

Телевізійні виступи

Рівера була представлена ​​в серії інтерв'ю "Діалог". У цьому 90-хвилинному інтерв'ю з продюсером Майком Делукою, Рівера описує свій перехід від драматурга до сценариста, призначеного на Оскара.

Щоденники мотоциклів

У 2002 році Рівера був прийнят на роботу, щоб написати сценарій для фільму "Діаріос де Моточіклета" ("Щоденники мотоциклів") режисера Вальтера Саллеса. Фільм, який був випущений у 2004 році, заснований на щоденнику Че Гевари про поїздку на мотоциклі, яку мали він та Альберто Гранадо, і про те, як це змінило їхнє життя. У січні 2005 року Рівера став першим пуерториканцем, який був номінований Академією кіномистецтв і наук за "Кращий адаптований сценарій" для фільму. Його сценарій виграв нагороди Кіно письменників кіно (Іспанія) та Асоціації аргентинських кінокритиків; він також був висунутий на нагороди Американською асоціацією сценаристів, Товариством інтернет-критиків кіно та Гільдією письменників Америки.

Вплив

У середній школі та пізніше в коледжі він читав усе, що стосувалося Шекспіра, Ібсена та Мольєра. Його освіта була спрямована в бік англо-євро культур, не потрапляючи до літератури та письменників Латинської Америки. Однак на нього пізніше вплинув латиноамериканський роман "Сто років самотності" лауреата Нобелівської премії 1982 року Габріеля Гарсія Маркеса. Пізніше Маркес став його наставником в Інституті Сандансу.

Рівера включає багато своїх життєвих вражень у свої п'єси. У "Обіцянні і кожен день вмирає зі сном" Рівера обговорює свої переживання як пуерториканця в маленькому американському містечку, з акцентом на сім'ю, сексуальність, духовність та окультність. Марісол надихнулася ситуацією свого бездомного дядька.

Нагороди та відзнаки

Рівера виграв дві нагороди "Обі" за драматургію, фонд "Кеннеді Центр" для нових американських п'єс Грант, стипендію мистецтв Фулбрайта в драматургії, премію Уайтінга, стипендію Маккайнта, премію за написання 2005 року за Нормандське навчання, премію за вплив 2005 року та Берріла Кер Нагороду за драматургію.

В даний час

В даний час Рівера живе в Голлівуді, Каліфорнія. Його найновіша п'єса "Мозгові люди" відбулася прем'єра в Сан-Франциско 30 січня 2008 року і була співорганізована Театром американської консерваторії. Рівера також режисерує та пише сценарій для "Целестини", фільму, вільно адаптованого з його п'єси "Хмарна тектоніка", який буде продюсер Уолтера Саллеса. Серед його останніх проектів — екранізація фільму "Дорогою" за мотивами роману Джека Керуака.