Майкл Морпурго

Біографія

  • Морпурго Майкл
  • Морпурго Майкл
  • Морпурго Майкл

Сер Майкл Ендрю Брідж Морпурго (народився Майкл Ендрю Брідж; 5 жовтня 1943 р.) — англійський автор книги, поет, драматург і лібретист, який відомий найкраще за дитячими романами, такими як "Кінь війни" ( 1982). Його творчість відзначається його "магічним оповіданням" для повторюваних тем, таких як торжество сторонніх людей або виживання, стосунків персонажів з природою, а також яскравих обстановок, таких як Корнішське узбережжя або Перша світова війна. Морпурго став третій дитячий лауреат, з 2003 по 2005 рік.

Ранні роки життя

Морпурго народився в 1943 році як Містер Майкл Ендрю; його біологічним батьком був актор Тоні Ван Брідж. Його мати Кіппе Каммерц (інакше Кетрін Ноель Кіппе, дочка Еміля Каммерца), яка була актрисою, познайомилася, а пізніше в 1963 році вийшла заміж за Джеком Морпурго (згодом професором американської літератури в Лідському університеті з 1969–82), поки Ван Брідж був у відсутності під час Другої світової війни.

Морпурго не дізнався, ким був його біологічний батько, поки йому не виповнилося 19 років, під час перегляду фільму версії "Великі сподівання" 1962 року з його матір'ю, в якій з'явився Тоні Ван Брідж.

Морпурго відвідував школи в центральних Лондоні, Девоні, Суссексі та Кенті; його нещасний досвід у школі-інтернаті повідомив би його роман "Лев метелика". Він відвідував незалежну підготовчу школу Маунт-хаус в Девоні до 13 років. Потім він перейшов до школи короля, незалежної школи в Кентербері, до того, як навчався в Лондонському коледжі Кінга і закінчив третій клас, перш ніж вступити в Королівський Військова академія Сандхерст. Потім він приєднався до професії вчителя, працюючи в початковій школі в Кенті. Він також з 1968 року коротко викладав у школі Сент-Віри в Кембриджі.

Життя та кар'єра

Від навчання до письма

Письменницька кар'єра Морпурго була натхненна "Поезією Теда Х'юза", "Снігова гуска" Пола Галліко та "Старий і море Ернеста Хемінгуея".

Х'юз та інший поет Сеан Рафферті мали вплив на його кар'єру, і Х'юз став другом, наставником і сусідом. Тільки до того, як він навчав у Кенті, Морпурго виявив своє покликання в житті, про що згодом сказав: "Я міг бачити, що в них є магія, і зрозумів, що в мені є магія".

Ферми для дітей міста

Морпурго одружився з Клер, старшою дочкою сера Аллена Лейн, засновника книг Пінгвінів. У 1976 р. Майкл та Клер створили благодійні ферми для дітей міста, головна мета — надати дітям із внутрішніх міських районів досвід сільської місцевості. Програма передбачає, що діти проводять тиждень на сільській фермі, під час якої вони беруть участь у цілеспрямованій роботі на присадибній ділянці.

Дитячий лауреат

Морпурго та Х'юз, тодішній поет-лауреат, зароджували ідею ролі дитячого лауреата. Морпурго став третьою особою, яка зайняла дворічну посаду, з 2003 по 2005 рік.

Адаптації

Ніжний гігант був представлений в якості опери композитора Стівена МакНеффа і лібреттика Майка Кенні в Королівському оперному театрі в 2006 році. Фільмові версії були зроблені "Друг або Фой" (1981), "Приватний мирний" (2012) і "Чому прийшли кити" (1989), останні також адаптувались до сценічної вистави. "Мій друг Уолтер" (1988), "Фіолетові пінгвіни" (2000) та "Зорі золи" (2001) були адаптовані для телебачення.

Військовий кінь був адаптований як радіопередача та як сценічна п'єса, прем'єра якої відбулася в Національному театрі, Лондон, 17 жовтня 2007 року, з конями, яких грали коні ляльок натурального розміру, розроблені та побудовані компанією Handspring Puppet Company. Шоу перенесли в Вест-Енд 28 березня 2009 року та 15 березня 2011 року, прем'єра вистави відбулася на Бродвеї у театрі Вівіан Бомонт. Військовий кінь був також адаптований як британський фільм 2011 року режисера Стівена Спілберга.

Композитор Стівен Барлоу створив музичну адаптацію Веселкового Ведмедя, яку розповіла його дружина Джоанна Лумлі. Потім він був представлений як балет Національним молодіжним балетом Великобританії в серпні 2010 року.

Близько 85 000 дітей взяли участь у цій схемі з часу її створення, і зараз благодійність має три ферми в Девоні, Глостерширі та Уельсі.

Політичні погляди

У статті в січні 2014 року Морпурго заявив, "коли ми починаємо відзначати століття першої світової війни, ми повинні вшановувати тих, хто загинув, безумовно, і теж вдячно, але ми ніколи не повинні прославляти ... Приходьте кожного листопада наступного чотири роки, нехай червоний мак і білий мак носять разом, щоб вшанувати загиблих, зберегти з ними нашу віру, зробити з цього світу місцем, де свобода і мир можуть панувати разом. "

У серпні 2014 року Морпурго був одним із 200 громадських діячів, які були підписантами листа до The Guardian, що виступає проти незалежності Шотландії напередодні вересневого референдуму з цього питання.

До загальних виборів 2015 року він був однією з кількох знаменитостей, які схвалили кандидатуру парламенту від партії Зелених Каролін Лукас.

У 2016 році він засудив плани уряду поширити гімназії як розбіжні та "досить глибоко нерозумні".

Напередодні референдуму про членство у Великобританії в Європейському Союзі 2016 року Морпурго висловив підтримку Європейському Союзу в інтерв'ю BBC, і підкріпив це десятихвилинним радіо BBC 4 "Точка зору" на 5 серпня 2018 року.

Відзнаки та призначення

Морпурго був призначений членом ордена Британської імперії (MBE) у 1999 році з відзнакою дня народження за послуги молодим людям, отримав посаду ордена Ордена Британської імперії (OBE) у відзнаці з дня народження 2006 року за послуги з літератури та був зроблений лицарем-лицарем у Новорічній відзнаці 2018 року за послуги літературі та благодійності.

Морпурго був удостоєний почесного звання доктора в університеті єпископа Гроссетесте 17 липня 2013 року. 12 липня 2017 року університет Ньюкасла отримав другу почесну ступінь.

Морпурго був призначений заступником лейтенанта Девона 10 квітня 2015 року.