Рейнбоу Ровелл

Біографія

  • Ровелл Рейнбоу
  • Ровелл Рейнбоу
  • Ровелл Рейнбоу

Мосту Рауелл (англ. Rainbow Rowell; р. 1973) — американська письменниця. Найбільш відома своїми підлітковими романами "Елеонора і Парк" і "Фанатка".

Мосту Рауелл народилася 24 лютого 1973 года в Небрасці, США.

Рауелл вела колонку і була агентом з написання рекламних текстів в газеті "Omaha World-Herald" з 1995 по 2012 рік.

Після відходу з газети Рауелл почала працювати на рекламне агентство і писати свій перший опублікований роман "Вірність" (англ. Attachments) у вільний час. В цей час Рауелл народила дитину, тому змушена була призупинити роботу над рукописом на два роки. Роман був опублікований в 2011 році і розповідає про системний адміністратора, який закохується в жінку, кореспонденцію якої він відстежував. Журнал "Kirkus Reviews" включив книгу в список видатних дебютів того року.

У 2013 році Рауелл опублікувала два підліткових роману — "Елеонора і Парк" (англ. Eleanor & Park) і "Фанатка" (англ. Fangirl). Обидві книги потрапили в список кращих підліткових романів за той рік за версією The New York Times. Роман "Елеонора і Парк" також був обраний однією з 10 кращих книг 2013 року до версії Amazon і був названий кращим підлітковим романом того ж року за версією Goodreads.

У 2013 році робота Рауелл піддалася негативному увазі, коли група батьків з старшої школи Міннесоти під сумнів книгу "Елеонора і Парк", в результаті чого було скасовано запрошення Рауелл на бібліотечне захід. В кінцевому підсумку група батьків вирішила, що книга може залишитися на бібліотечних полицях. Рауелл зазначила в інтерв'ю, що матеріал, який вони назвали "непристойним", — це те, з чим багатьом дітям доводиться стикатися у важких ситуаціях.

Рауелл опублікувала свій четвертий роман "Дзвінок в минуле" (англ. Landline) 8 липня 2014 року. Роман описує одружену пару з проблемами в шлюбі. У 2014 році Рауелл підписала контракт з видавництвом "First Second Books" на написання двох графічних романів.

П'ята книга Рауелл "Так тримати!" (Англ. Carry On) була опублікована 6 жовтня 2015 року. Вона заснована на вигаданій серії книг, центральних в сюжеті "Фанатки". Вона виступає в якості восьмий книги в серії Джемми Т. Леслі про хлопчика-чарівника на ім'я Саймон Сноу, який вчиться в школі чарівників Уотфорд. На восьмому році навчання в школі Саймон намагається примиритися з тим, що він Обраний і повинен знищити Тосклівіуса Підступного, чарівне зло, що руйнує магічний світ. Він відправляється в пригоду з найкращою подругою Пенелопою і своєю дівчиною Агатою. Незважаючи на те, що це частина фентезійної серії в рамках "Фанатки", цей роман — окрема книга. Він багато в чому заснований на серії про Гаррі Поттера Джоан Роулінг.

Рауелл живе в Омасі, Небраска, зі своїм чоловіком і двома синами.

Книги для підлітків

2013 — "Елеонора і Парк" (англ. Eleanor & Park)

2013 — "Фанатка" (англ. Fangirl)

2015 — "Так тримати!" (Англ. Carry On)

Книги для дорослих

2011 — "Вірність" (англ. Attachments)

2014 року — "Дзвінок в минуле" (англ. Landline)

розповіді

2014 року — "Північ" (англ. Midnights) в складі збірки "12 історій про справжнє кохання" (англ. My True Love Gave to Me: Twelve Holiday Stories)

2016 — "Родинні душі" (англ. Kindred Spirits)

Комікси

2017 — "Втікачі" (англ. Runaways)

Твори Рейнбоу Ровелл: