Клайв Степлз Льюїс

Цікаві факти

  • Льюїс Клайв Степлз
  • Льюїс Клайв Степлз
  • в дитинстві
  • Льюїс Клайв Степлз

Предками Льюїса зі сторони матері був знатний шотландський рід Гамільтонів: прадід — єпископ, дід — священик, до того ж лютий ворог католиків, служив капеланом у Кримській війні.

Зі сторони батька рід ішов від уельських фермерів, останнім з яких був прадід (прадід — методистський пастор, чудовий проповідник; дід — інженер-кораблебудівник, співвласник компанії; батько — відомий юрист).

У Льюїса при цьому не було ані краплі англійської і, — хоча він народився в Ірландії, — ірландської крові. Гамільтони — шотландський рід, Льюїси — з Уельсу.

Мати Льюїса, Флора Гамільтон, була талановитим математиком. Вона відкидала освідчення Альберта Льюїса сім років, уважаючи, що вона не достатньо його кохає. Окрім того вона боялася, що не зможе вести хатнє господарство. 29 серпня 1894 року їх обвінчав батько нареченої. Шлюб виявився щасливим.

Кожен день після обіду Флора і Альберт читали, сидячи поряд у глибоких кріслах. Хоча, як не дивно, синам Воррену і Клайву читали не вони, а няня Лізі.

Маленький Льюїс бачив верх досконалості в книзі Беатріс Потер "Білченя Наткін" (англ. The Tale of Squirrel Nutkin).

У дитинстві у Льюїса і його брата були: тер'єр Тім, плямиста (біла з чорним) кішка, ім'я якої не збереглося для історії, мишка Томі та канарка Пітер.

На честь письменника названо астероїд 7644 Кслюїс.

Льюїс написав некролог Джону Толкіну, який помер на десять років пізніше за нього — текст некролога був заздалегідь надісланий в The Times і зберігався в редакції до смерті Толкіна.