Йон Колфер

Біографія

  • Колфер Йон
  • Колфер Йон
  • Колфер Йон

Оуен (Йоун, Йон) Ко́лфер (англ. Eoin Colfer, ім'я читається як Owen) — ірландський письменник-фантаст. Насамперед відомий як автор дитячої книжкової серії "Артеміс Фаул".

Народився 14 травня 1965 року у місті Вексфорд. Мав чотирьох братів, а сам був другою дитиною у сім'ї. Мати — актриса, а батько — учитель історії. Колфер вважав професію вчителя веселою, корисною та цікавою. Можливо, тому, що вчився у класі свого батька. Колфер-старший цікавим способом карав непослухів у своєму класі — стріляв по дітях з водяного пістолета, зарядженого водою з акваріума.

Закінчивши учительський коледж у Дубліні, Йон пішов по стопах свого батька та 1986 року почав вчителювати у молодших класах. Згодом деякий час провів у Саудівській Аравії, Італії, Тунісі. За словами самого Колфера, він з дитинства любив складати розповіді: "Коли інші діти надворі грали в спортивні ігри та дерлися по деревах, я залишався вдома та писав п'єски та малював комікси.. Тож повернувшись на батьківщину, він вирішив залишити роботу та почав письменницьку діяльність. 1998 року світ побачила його дебютна книга — "Бенні та Омар". У 2001—2012 роках видавав одну зі своїх найвідоміших книжкових серії про Артеміса Фаула.

Разом із дружиною Джені та двома синами Фінном та Шоном живе у Вексфорді.