Ян Екгольм

Біографія

  • Екгольм Ян Улоф

Ян Улоф Екгольм (швед. Jan-Olof Ekholm; рід. 20 жовтня 1931) — шведський письменник, автор детективних романів та книжок для дітей.

Книги переводилися на датська, німецька, норвезька, російська, українська, чеська мови. У Росії найбільш відомий казкової повістю "Тутта Карлссон Перша і єдина, Людвіг Чотирнадцятий тощо" (швед. Hurra för Ludvig Lurifax, 1965), яка лягла в основу радянського кінофільму "Рудий чесний закоханий".

Незважаючи на колосальний успіх казки про дружбу лисиць і курей, витримала кілька перевидань у Швеції та інших країнах, Екхольм довгий час працював тільки в жанрі детективу. У 1975 році був обраний головою Шведської академії детектива (швед. Svenska Deckarakademins) . У 1977 році став одним із засновників Асоціації детективних письменників Стокгольма (швед. Föreningen Kriminalförfattare i Stockholm) і залишався її членом до 2002 року. Написав кілька дуже успішних романів.За книгу "Вбивство в Молдарене" (1979) був удостоєний вищої нагороди Асоціації детективних письменників Стокгольма.

В останні роки письменник знову звернувся до дитячої літератури. У 2005-2008 роках він випустив серію повістей для школярів про пригоди хлопчика Лассе, що допомагає батькові-поліцейському розслідувати злочини.

Його книги:

Людвігові Чотирнадцятому — ура!, 1989. (переклала Галина Кирпа)

Людвігові Хитрому — ура, ура, ура!, 2009. (переклала Галина Кирпа)

Людвіґу Прехитрому — ура-ура-ура!, 2015 (переклад Тетяна Вакуленко)